40 Soruda Serisi - Post Öykü Dergi Hediyeli

Ürün stokta bulunmamaktadır.
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
40 Soruda Postmodern Edebiyat : Postmodern nedir? Modern ötesi, sonrası mıdır? Bir çeşit geç modernizm midir ya da? Sözlükanlamından bir adım öteye geçmeye çalıştığınızda, kavramın, onu tanımlamaya çalışan her kişiye göre değiştiğini, farklılaştığınıgörüyoruz. Daha da garibi, halihazırdaki tanım karmaşasını pekala, ironik bir şekilde kavramın kendisiyle de uyumlu sayabiliriz.Bu kitap, 40 temel soruyla bir yandan postmodern'in, felsefe, ekonomi, siyaset, teknoloji ile ilgisini araştırırken bir yandan dapostmodern edebiyatın dünyada ve Türkiye'deki tarihsel seyrini; kavramsal çerçevesini; Türk edebiyatına özellikle öykü ve romanbağlamında etkisini ve postmodernist edebiyat eserlerinin hangi eleştiri ölçütleri içinde incelenebileceğini araştırıyor.40 Soruda Türk Öyküsü :40 Soruda Türk Öyküsü'nde öncelikle öyküye dair kavramsal bir çerçeve çizmeye çalışırken, ülkemizzde çokça tartışılan ve halagündeme gelen öykü-hikaya ayrımına da değindik.Öykü tarihimiz ve dönemlerin genel özelliklerinin yanında, ilk dönemdenbugünlere kadar öykü türünün kurucularına ve ona ciddi anlamda katkı verenlere özel sayfalar ayırmaya çalıştık. Gelenek, moderniteve postmodernite gibi meselelerin hem tematik hem de biçimsel olarak öykümüz üzerindeki etkilerine ve öykünün kendine hasbiçimsel-tematik problemlerine değinmeyi gözettik.Toplumsal süreçlerle,dil ve kültürle,aynı zamanda yazarın dünya görüşleriyle öykü arasındaki etkileşim de tartışmalarımızın arasındayer alsın istedik. Günümüz öyküsünün genel eğilimlerine kadar getirmeye çalıştığımız bu kitapta, Türk öyküsüne dair bir fotoğrafverdiğimizi düşünüyoruz.40 Soruda Türk Romanı :Roman, on sekizinci yüzyılın ikinci yarısından itibaren yeni bir tür olarak edebiyatımıza girmiş ve yüz elli yıla yaklaşanvarlığı ile edebiyatımızda oldukça etkili bir yer edinmiştir.40 Soruda Türk Romanı adlı bu çalışma, oluşum sürecini tamamlayan, anlattıkları ve anlatım teknikleri ile dünya romanınparalelinde bir gelişme gösteren, belirli ölçülerde kendine özgü nitelikler de kazanan romanımızı, kuruluş ve gelişimsüreci, teorik tartışmaları, türleri, anlatma teknikleri, tipleri ve karakterleri, anlatılan problemleri ve yeni anlatma biçimleriaçısından özetlemeye çalışmaktadır.Çalışma, lise ve üniversite düzeyinde örgün edebiyat eğitimi görenlere ve daha geniş çerçevede edebiyatla okur/yazarolarak ilgilenenlere, roman tarihimiz, romanımızın özellikleri ve nitelikleri hakkında etkili ve tutarlı bir katkı sunmayıamaçlamaktadır. Çünkü roman, edebiyat türleri içinde toplumsal ve bireysel yapının sosyal, siyasal, ekonomik, psikolojiközelliklerini en geniş anlamda temsil edebilecek türdür.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...