Adil Ekonomik Düzen'de Kredi Sistemi ve Uygulamaları

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Allah yarattığım kaynaklar sınırsız buyurdu ise kim kaynaklar kıt diyebilir? İhtiyaçlarımızı, şükürle ve israftan kaçınarak makul ölçülerde karşılamamız gerekirken, ihtiyaçlarımızın sınırsız olduğunu kim! nasıl! niçin! neden! iddia edebilir? Mülkün sahibi Allah, insan sadece emanetçisi oluyorsa neden tamahkârlık (mal edinme tutkusu, açgözlülük), bencillik (yalnızca kendini ve kendi çıkarını düşünme) ve vehn (dünyaya tutunma) hastalığı. Her şey benim olsun daha çok olsun söylemiyle hareket eden Müslüman, Zekatını vermediğin mallar ahirette boynuna dolandığında ne yapacaksın? Gelsin de nerden gelirse gelsin mantığıyla haramdan kazandıklanla neden kendini ve neslini ateşe sürüklersin? Alın teri kurumadan emeğin karşılığını verin diyen Peygamberimiz (say), asgari ücretle çalıştırılarak hakkı yenenlere razı gelir miydi? İslam Ekonomisini; ihtiyaçlara, sınırsız kaynaklarla, israfa yol açmadan, helal ve haram ölçülerine göre cevap verilmesidir diye tanımlarsak ancak insan-lığı içine düştüğü girdaptan kurtarabiliriz. Helal rızık peşinde koşan hak ve adalete önem veren ve diğer insanların fay-dasına işler yapan Homo İslamicus bir insan tipi ile maddi ve manevi kalkınma mümkün olabilecektir. Faizin her türlüsü ayağımın altındadır diyen bir Peygamberin ümmeti isek faizi meşrulaştırma ve şirin gösterme çabaları neden! Neden bu zulme boyun eğmek, insanlığın sömürülmesine rıza göstermek. Nerde kaldı karz-ı hasen, sadaka-i cariye, isar, infak, kardeşlik ortaklığı, zekât, hilesiz alış-veriş. Hz. Peygamber (sav)'den Osmanlı Ali Devletine kadar faizsiz kredi sistemleri uygulanmış ve günümüze de Prof. Dr. Necmettin Erbakan tarafından uyar-lanmışsa niçin faizli kredilere mahkümiyetimiz.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...