Ahmed Cevdet Paşa'dan İslâm'la Şereflenenlere Mektuplar

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Ahmed Cevdet Paşa, asrının İbn-i Kemal'i olarak görülmüş, doğudan batıya bütün İslâm âleminde"allâme-i zamân" olarak kabul edilmiş büyük bir İslâm âlimidir. Eserleri ve hizmetleriyle Osmanlıuleması ve devlet ricali içinde kendisine seçkin bir yer edinmiştir.Osmanlı devrinde birisi Müslüman olduğunda kuru kuruya "Müslüman oldu" denmez, "İslâm şerefiile müşerref oldu" veya "İslâm'la şereflendi" denirdi. 1876 yılında Osmanlı Şeyhülislamlık makamınaAvrupa'dan, İslâm dinine girmek isteyen birinin mektubu gelmişti. Şeyhülislamlık, cevap yazılmasıişini Cevdet Paşa'ya havale etti. Sonraki tarihlerde gelen bu tarzdaki bazı mektupları da o cevapladı.İşte bu kitapta Osmanlı Devleti'ne mektup yazarak Müslüman olmak istediğini dile getirenAvrupalılara, Ahmed Cevdet Paşa tarafından yazılan cevabî mektuplar bir araya getirilmiştir. BuradaCevdet Paşa'nın Avrupalılara yazılmış dört mektubunun yanı sıra devrin Fransız büyükelçisi ileruhbanlık üzerine yaptığı bir görüşme de yer almaktadır. Kitaba ayrıca, Cevdet Paşa'nın oğlu Ali SedatBey'in İslâm'a ve Müslümanlara saldıran Fransız kardinali Lavigerie'ye verdiği cevap ile kızı FatmaAliye Hanım'ın, evlerine gelen Avrupalı kadın seyyahlarla cariyelik, örtünme, çok eşlilik veHıristiyanlık gibi konularda yaptığı tartışma ve konuşmalar ilave edilmiştir.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...