Akira Kurosawa

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
"Çoğu yönetmen bir veya belki iki filmiyle bilinir," diyor Francis FordCoppola ve şöyle devam ediyor: "Akira Kurosava ise sekiz veya dokuz filmiyle biliniyor." GölgeSavaşçı, Yedi Samuray, Cennet ve Cehennem gibi başyapıt niteliğindeki filmleriyle GeorgeLucas, Steven Spielberg ve Martin Scorsese gibi birçok yönetmeni etkilemiş, sinematografi vekurguda çığır açan yeniliklerini hikâye anlatıcılığıyla birleştirmesiyle sinematik bir ikon halinegelmiştir. Bu biyografide Peter Wild bir yandan Kurosava'nın filmlerini değerlendiriyor, öteyandan kameranın gerisindeki bu adamın aile yaşamına, tutkusuna, kişiliğine göz atma fırsatısunuyor. Wild, Kurosava'nın Japonya'daki çocukluk yıllarını irdeleyerek işe başlıyor.Sonrasındaysa Raşomon ile uluslararası beğeni toplamaya başlamadan önceki yıllarda yeni birfilm stüdyosunda yardımcı yönetmen olarak geçirdiği yılları ve ardından İkinci Dünya Savaşısonrasındaki süreçte çektiği ilk filmlerini mercek altına alıyor. Kurosava'nın etkileyici kariyeriniortaya koyan Wild, bir yandan da yönetmenin hem ülkesinde hem de yurt dışında karşılaştığı Batısinemasından çok etkilendiği, otantik bir Japon olmadığı yönündeki sayısız eleştiriyi inceliyor.Kurosava'yı ve filmlerini döneminin bağlamına yerleştiren Wild, bizlere yönetmeni ve ona karşıyöneltilen suçlamaları anlamamıza yardım ediyor. İşin özü, bu kitap, usta yönetmeninçalışmalarına ilgi duyan herkes için okunması gereken bir eserdir.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...