Aliya İzetbegoviç Serisi

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Halkın özgürlüğüne adanmış bir ömür Aliya İzetbegoviç'in bütün eserleri orijinal dilindeneksiksiz çevirilerle sizinle!İslam Deklarasyonu ve Tarihi SavunmaAliya İzetbegoviç'in fikir dünyasının temel taşı, 1969 yılında kaleme aldığı ve ertesi yıl kendiimkânlarıyla, zorlu şartlar altında Belgrat'ta yayınlattığı, İslam Deklarasyonu'dur. Bu eser, hacimitibariyle küçük olsa da, hem yerel ölçekte, hem de dünya çapında etkili olmuş, büyük yankıbulmuştur. Öyle ki, eski Yugoslavya'nın Tito rejimi tarafından açık bir tehdit olarak algılanmıştır.1983 yılında Saraybosna'da görülen Genç Müslümanlar (Mladi Muslimani) davasının en önemlidelili olarak sunulmuştur.İslam Deklarasyonu'nu kıymetli kılan; Saraybosna'da yaşayan bir Bosnalı tarafından kalemealınmış olmasına rağmen, tüm İslam dünyasına hitap etmesidir. Aliya İzetbegoviç, sadeceYugoslavya Müslümanlarının değil, tüm dünya Müslüman halklarının sorunlarına dair tespitlerdebulunmuş ve reçeteler önermiştir. Bu tespit ve reçeteler bugün de geçerliliğini korumaktadır.Aliya İzetbegoviç'in, 1983 yılında verilen 14 yıllık mahkûmiyet kararı aleyhindeki kanun yararınabozma başvurusu yani ünlü savunması ise ilk kez Türkçeye kazandırılarak, kitabın ikincibölümünde yer almaktadır.Doğu Batı Arasında İslamSon yüzyılın en önemli Müslüman düşünür ve devlet adamlarından birisi olan Aliyaİzetbegoviç'in başyapıtı sayılan Doğu Batı Arasında İslam, büyük bir bilgi birikimini derin birtefekkür ile harmanlayarak geniş bir bakış açısı sunuyor. Felsefe, sanat ve sosyoloji gibidisiplinlerin kültürel öğelerle etkileşimlerini temel alan bir düşünce sistematiği inşa eden İzetbegoviç, İslam'ın kuşatıcı ve dönüştürücü özüne doğru bir yol izliyor. Doğu'da ve Batı'da,İslam'ın bütün güzelliklerini tıpkı güneşin hareketlerini takip eder gibi modern dünyanın karanlıkyanlarına ulaştırmak isteyen bu eser aynı zamanda örnek bir yaşamın da ürünü. "İslam, adınıkanunlarından, emir ve yasaklarından, talep ettiği bedensel ve ruhsal çabadan değil, tüm bunlarıkapsayan ve aynı zamanda aşan, bir marifet anından, ruhun zaman ile yarışma kuvvetinden, birmevcudiyetin sunabileceği her şeye tahammül etme dirayetinden, tek kelime ile teslimiyethakikatinden almıştır. Ey teslimiyet, senin adın İslam'dır!"
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...