Ben Böyle Değildim

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Takdim"Asara sorarsan beni söyler sana kimdi..." mıs­rasıyla başlar Mithat Cemal Kuntay, "Kimdim?" şi­irine... Bir medeniyetin çöküşüne, koca bir cihan dev­letinin yıkılışına şahit olmanın verdiği acıyı, bir ağıt yakıcılığında terennüm eder...Giydiği daracık elbiselere vücudunu hapsetmiş, yaşadığı sanal dünya kafesinde aklını ve gönlünü mahkum etmiş günümüz neslini görse acaba "Kim­dim?" şiirini nasıl yazardı?İnternet sayfalarında sörf yapmayı maharet ad­deden gence "Bir başka denizdim, kürenin rub'u (1/4'ü) benimdi" der miydi?İçtiği biraların şişelerinden kendisine kurduğu kalede hüküm süren gençlik sarhoşu zavallılara ma­zinin ihtişamını nasıl anlatırdı? Fevkinde uçarken o neşibin bu firazınEn şanlı hükümdarı huruşanına arzınTek bir nazarım berk-i inayetti, keremdiİklîli hediyyemdi, ekalimi hibemdiŞu mısralarda dile gelen hissiyat hangi gencin gönlünü titretir ki artık!"Arzın en şanlı hükümdarlarına bir bakışım lütuf­tu, tacını ve hüküm sürecekleri ülkelerini ben hibe ederdim..."Asar, elimin çizdiği mecradan akardıÜç kıt'ada mağrur atımın izleri vardıEcdadının eliyle yazılmış tarihi bizzat yerinde okumak istese, üç kıtada yaklaşık altmış devletten vize alması gereken bir genç, bu tarihi hangi halet-i ruhiye ile okurdu? Kendisinde bir Osmanlı akıncı­sının atındaki kadar gurur kalmamışken... Yağlı bir kemik parçası mahiyetindeki sefil zevklerin ardınca zağarlık yaparak bütün haysiyetini ve şerefini sıfırla­mışken üstelik... Mithat Cemal Bey şu beytinde dile getirdiği his­siyatını acaba bugünün nesline nasıl söylerdi? Dünya bilir iclâlimi ben böyle değildim...Ben altı asırdan beri bir kerre eğildim...İmanı aşkla yaşayan... Samimiyeti en üstün va­sıf olarak kabullenen... Allah ve Resulünü kayıtsız şartsız tek itaat mercii olduğuna iman etmiş güzel insanların torunları, ecdadının ideallerinden mah­rum yaşamasınlar diye hazırladığımız bu çalışmada tarih sayfalarında unutulmuş güzellikleri günümüz gençlerine tekrar hatırlatmak istedik.Bir yığın söz ki samimiyeti ancak hüneri...
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...