Benjamin C. Fortna

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Kuşçubaşı Eşref...Cesur bir savaşçı, becerikli bir istihbaratçı ve bir eş...Pervin Hanım...Kuşçubaşı Eşref'in henüz 45 günlük evliyken savaşa gitmek için geride bıraktığı müşfik bir eş... Pervin Hanım'ın hatıratı...Birinci Dünya Savaşı, savaş yılları, savaş sonrası esaret ve işgal günleri, Milli Mücadele dönemi,Lozan sonrasında başlayan Kuşçubaşı'nın sürgün günleri... Bütün bunlara dair enteresanbilgiler ve yorumlar barındıran, bu süreçleri çilekeş bir kadının gözünden günümüze aktaranbir defter... Savaş yıllarında pek çok Osmanlı kadını ile aynı acıları paylaşan Pervin Hanım'ın kaderi LozanAntlaşmasından sonra farklı bir yöne evriliyor. Benjamin C. Fortna, Kuşçubaşı Eşref: Efsane Teşkilat-ı Mahsusa Subayının Hayatı isimli muhteşem çalışmasının ardından Osmanlıİmparatorluğu'nun en çalkantılı dönemini bir de Eşref Bey'in eşi Pervin Hanım'ın kaleme aldığıhatırat aracılığıyla gözler önüne seriyor. Heyecan içinde bir solukta okunabilecek muhteşembir çalışma... Yazar HakkındaDoktorasını Chicago Üniversitesi'nde yaptı. Uzun yıllar Londra Üniversitesi SOAS'ta çeşitlidersler verdi. Halen Arizona Üniversitesi Ortadoğu ve Kuzey Afrika Araştırmaları Merkezi'ndeDirektör ve Profesör olarak görev yapıyor. Son dönem Osmanlı ve erken Cumhuriyetdönemlerindeki eğitim politikalarını konu alan iki çalışması "Mekteb-i Hümayun" ve "GeçOsmanlı ve Erken Cumhuriyet Dönemlerinde Okumayı Öğrenmek" isimleriyle Türkçeyeçevrildi.Kullanılan Reklam MecralarıGazete ve dergilerde reklam ve tanıtım çalışmaları Sosyal ve dijital medyada reklam ve tanıtımçalışmaları Akademisyenlere ve tarihçilere kitap gönderimi Banner ve video çalışmaları
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...