Bir Osmanlı Aliminin Ehli Sünnnet İtikadını Koruma Gayreti İmam Birgivî ve Kitâbu'l-Îmân

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
İslam âlimleri Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem'den devraldıkları görevleri gereği toplumdaki itikadî,amelî ve ahlakî bozulmalara karşı öteden beri ilmi birikimleriyle mücadele etmiştir. Bu mücadeleyi onların hertürlü ilmi faaliyetlerinde görmek mümkündür. Hadis âlimlerinin bu yoldaki gayretleri de hadislerden derlemeleryaparak eserler ortaya koymak olmuştur. Zira Resul-i Ekrem'in sünnetinin her dönemdeki dinamik yapısıtoplumların ihyasında en güçlü unsur olmuştur. Hadis uleması da hadislerden yaptıkları derleme çalışmaları ile"İdeal bir Müslüman nasıl olmalıdır?" sorusuna cevap aramışlardır. Toplumda gördükleri sorunlar karşısındahadis eserleri kaleme alarak problemleri çözmeye gayret etmişlerdir. İslam âlimleri Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem'den devraldıkları görevleri gereği toplumdaki itikadî,amelî ve ahlakî bozulmalara karşı öteden beri ilmi birikimleriyle mücadele etmiştir. Bu mücadeleyi onların hertürlü ilmi faaliyetlerinde görmek mümkündür. Hadis âlimlerinin bu yoldaki gayretleri de hadislerden derlemeleryaparak eserler ortaya koymak olmuştur. Zira Resul-i Ekrem'in sünnetinin her dönemdeki dinamik yapısıtoplumların ihyasında en güçlü unsur olmuştur. Hadis uleması da hadislerden yaptıkları derleme çalışmaları ile"İdeal bir Müslüman nasıl olmalıdır?" sorusuna cevap aramışlardır. Toplumda gördükleri sorunlar karşısındahadis eserleri kaleme alarak problemleri çözmeye gayret etmişlerdir. Osmanlı Devleti'nin en önemli âlimlerinden olan İmam Birgivi de Kitabü'l İman adlı eseri ile kendi dönemindetoplumu ıslah ve ihyada önemli bir vazife icra etmiştir. Kitabü'l İman, isminden de anlaşıldığı üzere itikatlailgili hadislerden müteşekkildir. Birgivi bu eserinde, Ehli sünnet inancının hadislerden olan delillerini bir arayagetirmekle, yaşadığı 16 yüzyılda Ehli sünnet inancına yönelik tehditlere karşı ilmi bir mücadele vermiştir.Kitabü'l İman'ın muhtevası incelendiğinde tesirinin sadece o dönemde kalmayacağı günümüzde bile Ehlisünnet itikadını tashihte önemli fonksiyonu olacağı aşikârdır.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...