Buhari'nin Kaynakları ve Fuad Sezgin

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Fuad Sezgin'in Buhârî'nin Kaynakları adlı kitabını "olduğu gibi" sunup etraflıca tahliletmeyi ve onun vesilesiyle Türk akademisinin gündemine giren bazı meseleleri tartışmayıhedefleyen bu çalışmada hadislerin tedvini, Buhârî'nin şartları, Sahîh'teki muallaklar gibikonularda dikkat çekici görüşlere yer verilmektedir. Günümüz hadis araştırmalarında kaynakbir kitap olarak görülen Buhârî'nin Kaynakları'nın telifinin üzerinden yarım asırdan fazla birsüre geçmiş olmasına rağmen eserin layığınca tetkik ve tenkit edilmeyişi, hatta adetakutsanarak içindeki bilgi ve yorum yanlışlarının dile getirilmeyişi, düzeltilmeyişi ve diğerçalışmalarda da sıklıkla tekrarlanması, üzerinde düşünülmesi gereken bir ilmî durgunluk vekusura işaret ediyor olsa gerektir. Bu çalışmada Buhârî'nin Kaynakları etrafındaki övgü vetenkitlerin eserin gerçek değerini ortaya koyması ve daha iyi anlaşılmasına imkân vermesi,hadis tarihi ve Buhârî özelinde gündeme getirilen görüşlerin ise akademik çalışmalara mütevazıbir katkı sağlaması umulmaktadır.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...