Çağdaş Hadis Tartışmaları ve Muvatta

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Modern dönemde giderek daha fazla çalışmaya konu edilen hadis ve fıkıh tarihinin ilkyüzyılları, Muvatta'ı pek çok konu bağlamında tartışmaların odağına yerleştirmiş ve zengin birliteratürün ortaya çıkmasını sağlamıştır. Kitabî ve şifâhî rivâyet ile isnadın teşekkülü sözkonusu olduğunda referans kaynağı haline gelen Muvatta'ın yazılma süreci ve tarihlendirilmesiile ilgili farklı görüşlerin ele alındığı bu kitapta, oryantalist çalışmalarda ön plana çıkanisnadlardaki bazı kusurların zamanla giderildiği iddiası, hem oryantalist hem de klasik hadisliteratürünün imkânlarından istifade edilmek suretiyle tartışılmaktadır. Söz konusu iddia,mürsel rivâyet açısından zengin olan İmâm Mâlik'in Muvatta'ının Yahyâ b. Yahyâ el-Leysînüshasındaki bir grup mürsel rivâyetin isnad-metin analizi yapılarak tetkik edilmektedir.Mürsel rivâyetler analiz edilirken, sened ve metin farklılıklarını gösteren tablolara ek olarakrivâyete ait tespit edilebilen tariklerin bir araya getirildiği isnad şemalarına da yer verilmiştir.Hadis ilminin önemli meselelerinden 'irsâl-ittisâl' ve 'vasl olgusu' konularının ele alındığı buaraştırma; rivâyet tarihi, isnadın teşekkülü ve râvi-rivâyet ilişkisi hakkında önemlideğerlendirmelerin yapılmasına imkân sağlamaktadır.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...