Cübbeli Ahmet Hoca kimdir?
5 (100%) 11 Oy

Cübbeli Ahmet Hoca 27 şubat 1965 de doğdu. İsmailağa cemaatinin yetiştirmiş olduğu hocaefendilerden olup 30 yılı aşkın süredir sohbet verip eserler neşretmektedir. En meşhur eserleri: korunmuş sır, Dualarım, iman islam ilmihalidir. Bugüne kadar sayısı binleri aşan vaazlar vermiş ve milyonlarca kişiye hitap etmiştir. Cübbeli Hoca medrese usulü eğitim almış olup halen yazımı devam eden Ruhul Furkan tefsirinin başkanı konumundadır. İsmailağa cemaati içerisinde önemli bir yere sahip olan cübbeli hoca, katıldığı televizyon programları ve espirili üslubuyla sürekli gündemdedir. Şu ana kadar 60’ın üzerinde eser yayınlamıştır. Eserlerini ilk olarak Dila yayıncılık adı altında yayınlamış daha sonra Arifan Yayınevine geçmiş şimdi ise kendi kurduğu yayınevi olan Lalegül Yayıncılıkta CAH (Cübbeli Ahmet Hoca) markası altında kitaplarını yayınlamaya devam etmektedir.

Eserlerinden bazıları:

a. Dualarım: Günlük hayatta okunacak duaları içeren bu kitap Cübbeli Hocanın ilk yayınlanan eseridir. Şu ana kadar milyonlarca eve girmiş eserin içerisinde abdest duaları, namaz duaları, günlük hayatta okunacak dualar bulunmaktadır.

b. Korunmuş Sır: Ahmet Er-Rufai hazretlerine ait olan bu eseri türkiyede ilk defa Cübbeli Hoca tercüme etmiştir. Okuyanın muradını keskin bir kılıç gibi yerine getiren, ilahi rahmeti cezbeden bu eserin asıl ismi Seyf-i Kat’i Hizbi şerifidir ve halk arasında manasının büyüklüğü itibariyle Korunmuş Sır olarak bilinmektedir.

c. Erbain idrisiyye: idris aleyhisselama indirilen kırk ismi şerifi içeren bu eser okuyanın muradının yerine gelmesinde ve dertlerin giderilmesinde çok etkilidir. Okuyanın ömrü boyunca okumaya devam etmesi gerekmektedir.

d. İman islam ilmihali cübbeli hocanın son çıkardığı kitabı olup her evde bulunması gereken bir ilmihaldir. İmana dair meseleleri açıklayan ve islamın şartlarıyla alakalı ilmihal bilgileri içeren bu eser ciltli ve şamuadır.

Cübbeli Ahmet Hocanın eserlerini tek tek alabileceğiniz gibi Cübbeli Hoca külliyatı adı altında toptanda alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın