Dede Korkut Hikayeleri (Sadeleştirilmiş Tam Metin); Kitab-ı Dedem Korkut

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Türk destancılık geleneğinin en önemli yapı taşlarından birisi olan Dede Korkut Kitabı, Türk milletinin birleştirici unsurudur.Dede Korkut bir ayağıyla Türkistan bir ayağıyla Anadolu coğrafyasında yaşayan gelenekler bütünüdür.Türk milletinin bugün dünyada en eski medeniyetlerden birisi olduğu iddiasını, diline ve edebiyatına bakarak söylemekmümkündür. Dede Korkut Hikâyeleri, Türk milletinin yaşayışını en açık bir şekilde gösterdiği için ayrıca önemlidir. Bunoktada Türk milletinin geçmişini ve bugününü anlamak isteyen. Dede Korkut Hikâyelerini okumalıdır. 11 parçadan oluşanDede Korkut Hikâyeleri, Türk edebiyatının en önemli eseri olarak kabul edilmektedir. Mehmet Fuat Köprülü, Dede KorkutHikâyeleri için 'Terazinin bir kefesine Türk edebiyatının tümünü, diğer kefesine de Dede Korkut'u koysanız yine de DedeKorkut ağır basar" diyerek bunun önemini göstermiştir. Dil ve kültür edinimi açısından olduğu gibi sanat ve edebiyateğitimi için de son derece gerekli olan bu hikâyelerin UNESCO Dünya Somut Olmayan Kültür Mirası Temsili Listesi'nekabul edilmesi de bu eserin önemini göstermektedir. Bu kitapta Dede Korkut Hikâyeleri, aslına bağlı kalınarak günümüzokuyucusunun anlayacağı şekilde sadeleştirilmiştir. Eski kelimeler olabildiğince satır aralarında verilerek hafızayayerleştirilmesi amaçlanmıştır.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...