Denizlerin Ötesine

Ürün stokta bulunmamaktadır.
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Değerli Çocuklar,Türkler, Müslümanlar ile Hz. Osman döneminde karşı karşıya geldiler Emeviler döneminde küçük gruplar halinde İslamiyeti seçmeye başladılar Tolunoğulları ve İhşidiler, yönetim ve halk arasındaki uyuşmazlıklar yüzünden kısa sürede yıkıldı İslamiyeti kabul eden ilk Türk devleti Karahanlılardı Gazneli Mahmut, sultan unvanı alan ilk hükümdardı İlk Türk İslam devletlerinde ordunun Türk askerlerinden oluşturulmasına özen gösterilirdiArapların nasıl Müslüman olduklarını biliyoruz. Peki, Türkler nasıl Müslüman oldu? İlk Türk İslam devletlerinin yönetim anlayışı ve kültürel yapısı nasıldı? Bilmediğiniz hiçbir şey kalmayacakKuran-ı Kerimin vahiy halinde bildirilmesi tam 23 yıl sürdü İlk İslam devleti, Medinede kuruldu Babadan oğula geçen yönetim anlayışı Emeviler ile başladı Kölelik sistemi, İslamiyetle birlikte sona erdi Arapçanın o yıllarda Arabistan dışında da yayılmasında, Kuran-ı Kerimin büyük payı vardı Medreselerde eğitim ücretsiz olarak verilirdiMilli Eğitim Bakanlığı müfredatına uyumlu olarak hazırlanan Denizlerin Ötesinde isimli bu kitapta; İslam devletinin yönetim yapısı, sosyal ve kültürel özellikleri ile sanat ve bilim alanındaki çalışmalara yer verildi. Kitapta konuyla ilgili etkinliklere de yer verilmiş. Bu etkinlikler konunun iyi anlaşılması, pekiştirilmesi için çok farklı formatlarda hazırlanmış. Kimi çoktan seçmeli soru, kimi bilgi/kavram eşleştirme, kimi bulmaca
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...