Edirneli Şeyh Ahmed Müsellem El - Gülşeni; Hayatı, Şahsiyeti,Eserleri ve Divanı

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
EDİRNELİ ŞEYH AHMED MÜSELLEM el-GÜLŞENÎHayatı, Şahsiyeti, Eserleri ve Dîvân'ıAslen Belgradlı olmakla birlikte ömrünün büyük bir kısmını Edirne'de geçirmiş, burada vefat etmiş ve efnedilmiş olması hasebiyle ?Edirneli" olarak meşhur olan Şeyh Ahmed Müsellem el-Gülşenî, Edirne Velî Dede Dergâhı'nda Pîr Hasan Sezâyî Hazretleri'nin gözetiminde tasavvufî terbiyesini tamamlayan mutasavvıf şâirlerden birisidir. Onun şâirlik yönünün yanı sıra hattâtlık ve mûsikişinâslık yönleri de bulunmaktadır. Çevresinde takdir edilen, sevilen, imrenilen bir kişiliğe, yeni imajlarla dolu, şekilden ziyâde anlam derinliği içeren nutuklara sahip olan Müsellem Efendi, başta mürşidi ve kayınpederi Pîr Hasan Sezâyî Hazretleri olmak üzere, onun kadim dostu ve Edirne Mevlevîhânesi şeyhi şâir Enîs Receb Dede gibi sûfî, Fuzûlî, Nef'î, Nâbî ve muasırı Nedîm gibi dîvân şâirlerlerinden etkilendiği gibi oğlu şâir Şeyh Muhammed Vefâ, şâir Lafzî Ahmed Efendi ve Hasan Sezâyî Hazretleri'nin halîfelerinden âlim, kadı, şâir Nazîr İbrâhim Efendi gibi şahsiyetleri etkilemiştir.Bu çalışmada, Edirneli Şeyh Ahmed Müsellem el-Gülşenî'nin hayatı, şahsiyeti, eserleri yer almakta, ayrıca Dîvân'ının 1326/1910 yılında İstanbul'da eski harflerle yapılmış olan baskısı, diğer nüshalarıyla karşılaştırmak suretiyle verilmektedir.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...