Endülüs'ten İspanya'ya

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Endülüs medeniyeti, bir hoşgörü medeniyetidir. Bu medeniyet çerçevesinde hakim unsur İslamve müslümanlardır.Batı`ya ilmin, felsefenin, düşüncenin var olduğunu gösteren Endülüs`tür. Denebilir ki Endüls olmasaydı Rönesans olmazdı. Avrupa`nın "Karanlık Çağ"ını dağıtan ilk ışık kaynağıdır.Siyasi açıdan Endülüs tarihi, kelimenin tam anlamıyla bir ibret levhasıdır. Bu levhada, belli ideallar etrafında kenetlendikleri sürece müslümanların nasıl zirveye tırmandıklarını; buna mukabil siyasi ihtiras ve idealsizliklerin ise aynı insanları sonunda nasıl tükettiğini, çok net çizgiler halinde görmek mümkündür.Zorla hıristiyanlığa sokulma, işkence, çocukların analarından ayrılması, toprakların gasbedilmesi, evlerinin yıkılması, cami içinde doldurularak topluca yakılmaları, diri diri etlerinin kemiklerinden ayrılması, bu insanların hergün karşılaştıkları hadiseler olmuştur. Bütün bu acıların baş mümessilerinden birisinin kilise olması, son derece düşündürücüdür. Tabiri caizse, kilise cehennemi dünyaya taşımıştır.Endülüs müslümanları, bütün bu baskılara rağmen bir kimlik mücadelesi vermişlerdir. Bu mücadele sayesinde, Hrıstiyan İspanya`nın İslam`ın Kuzey Afrika`daki kaderi üzerinde fazla bir rol oynaması mümkün olmamıştır.Endülüs her yönüyle bütün zamanlara ışık tutacak bir destandır. İnsanlığın ufku, insanlığın yüzkarası... Tarihe sığmayan bir medeniyet ve tarihe sığmayan bir kıyım... Kuşkusuz bugün de insanlık kendini çağdaş Endülüslerle sınamaktadır.(Arka Kapak)
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...