Esmaü'l Hüsna

Ürün stokta bulunmamaktadır.
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Bizleri yoktan var eden, sayısız nimetleriyle şereflendiren Rabbimize hamd-ü senalar olsun. Salât ve selam, peygamberlerin efendisi Hazreti Muhammed Mustafa'ya (Sallallâhü Aleyhi ve Sel/em) olsun.Allahü Teâlâ'yı hakkıyla tanımak ve bilmek, O'nun isimlerini ve sıfatlarını bilmekle mümkün olur. Allahü Teâlâ'nın şerefli ve değerli isimleri çoktur. İsm-i şeriflerinin değerini ve önemini Mevla Teâlâ bizzat ayet-i kerimeleri ile beyan etmiştir: "Allah ki, Kendisinden başka hiçbir ilah yoktur. En güzel isimler sadece O'na aittir.""O en güzel isimler sadece O'na aittir." Bu isimlerden bir kısmı Kur'an-ı Kerim'de zikredilmiş, bir kısmı ise hadis-i şeriflerde beyan edilmiştir. Allahü Teâlâ'nın ism-i şeriflerinin kesin sayısı bilinmemekle birlikte Esmâü'l Hüsnâ hadis-i şerifinde bildirilen en meşhurları 99 tanedir. Âlimler, diğer bütün ism-i şeriflerin de bu isimlerin manalarında gizlendiğini beyan etmişlerdir. Peygamber Efendimiz (sallallâhü aleyhi ve sellem) buyuruyor ki: "Allahü Teâlâ'nın doksan dokuz ismi vardır. Kim bu isimleri ihsâ ederse (sayar, ezberler ve onlarla dua ederse) cennete girer/" Esmâü'l Hüsnâ ile yapılan duaların, icabet bakımından kabule daha yakın olacağı da ayet-i kerime ile beyan edilmiştir: "O en güzel isimler yalnızca Allah'a aittir. Öyleyse O'na onlarla (o isimlerle) yalvarın. O'nun isimleri hususunda doğrudan sapmakta olan kimseleri ise bırakın. Muhakkak ki onlar, yapmakta bulunmuş oldukları şeyler (nedeniy)le cezalandırılacaklardır." Esmâü'l Hüsnâ hakkında çeşitli çalışmalar olmakla birlikte, bizler bu çalışmamızda Allahü Teâlâ'nın ism-i şeriflerinin açıklamalarını, geçtiği ayet-i kerimeleri ve o güzel ism-i şeriflerle dua ve zikretmenin fazilet ve esrarı hakkında bilgileri istifadeye sunmayı arzu ettik. Siz Müslüman kardeşlerimizden dileğimiz; acziyet içerisinde hazırlanmış olan bu eserdeki güzelliklerden istifade etmeniz, eser içinde gördüğünüz hata ve noksanlıkları da bizlere bildirmenizdir. Bu kitaptaki bütün güzellikler İslam'a, hatalar ise bu kitabı hazırlayan fakire aittir. Allahü Teâlâ bizleri kendisine kullukta, Rasulüne (sallallâhü aleyhi ve sellem) ümmetlikte, Kur'an'ına hadimlikte, dostlarına dost olmakta daim eylesin.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...