Evliyanın Dilinden Abdest ve Guslün Hikmetleri

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
İslam'ın beş şartı dinimizin en temel ibadetleridir. Bu ibadetlerin hikmetlerini kavramak ve bunları ihlasla yapabilmek ise tasavvufun gayesidir. Bu gayeyi açıklamak üzere Semerkand Yayınları Hediye Kitaplıgı serisi içinde bir hikmet kitapları dizisi oluşturduk.Evliyanın dilinden ibadetlerin hikmetlerini açıklayan bu eserlerden biri de Abdest ve Guslün Hikmetleri.Abdullah Demiray bu değerli eseri telif etmekle birlikte gerekli tahriç, tahkik ve dipnot çalışmalarını da yaptı.Abdurrahman-ı Tahi Hazretleri (kuddise sırruhu) söyle buyurur: "Tarikatın temeli ihlâs ve muhabbet üzere olup, dine bağlılıktır. Tarikatın gayesi, marifetin sırlı meselelerini açığa kavuşturmak ve dinî hükümlerin inceliklerini öğretmektir. Mesela mürid, abdest ve guslün alınış hikmeti ile abdestte belli azaların, gusülde ise bütün bedenin niçin yıkanması gerektiğini öğrenir. Abdest ve gusülden maksadın, yapılan bazı islerin sebep olduğu (manevi) kirliliği gidermek olduğunu bilir. Çünkü bazı islerin yol açtığı (manevi) kirlilik, diğerlerine göre daha fazladır."
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...