Fetva Usulü Ve Adabı

  WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
  Hızlı Gönderi
  Güvenli Alışveriş
  İade ve Değişim
  Din adına görüş beyan etme anlamı taşıdığı için iftâ-fetva, son derece ağır bir sorumluluktur. İnsan vetoplum hayatının dinden bağımsız yürümesi ve durağanlığı ya da yeknesaklığı söz konusuolamayacağından bütün zorluğuna ve ağır mesuliyetine rağmen ictihad ve iftâ yükümlülüğününüstlenilmesi farz-ı kifâyedir. Amelî sorunlara cevap aramak gibi hem dünya hem de âhiret açısından sonderece önemli olan bu farzın kuralsız, yöntemsiz ve erdemsiz olarak yerine getirilmesi düşünülemez.Fetva verme işleminin belli ilkeler ve yöntemler doğrultusunda gerçekleştirilmesinin ana hedefi, eldengeldiğince isabetli hükme ulaşabilmektir. Bunun yanında fetva usûl ve âdâbına riayet; fetva birliğinitemin ederek toplumda hukuk emniyetini sağlamak, dinî hükümlerin mükellef tarafından güvenlebenimsenmesine katkıda bulunmak, buna bağlı olarak fıkhın canlılığını ve toplumsal yürürlüğünüsürdürmek, ehliyetsiz kişilerin istismarını engellemek ve fıkhî tutarlılığı temin etmek bakımlarından daönemlidir.Elinizdeki çalışma işte bu yöntem ve âdâbı, kendine özgü bir sistematikle ele almayı hedeflemektedir.
  TESLİMAT
   
  Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

  Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

  Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

  ---

  Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

  Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
  Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

  Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

  Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.




   
  Benzer Ürünler
  Yükleniyor...