Haccın Ahkamı ve Menasiki

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Bugüne kadar "Siyer, Hadis ve Tefsir Bağlamında Haccın Ahkamı ve Menasiki" konusunun akademik düzeyde ele alınıp incelenmediğini müşahede ettik. Bu sebeple, bu konuda yapılacak bir çalışmanın alana katkı sağlayacağını düşündük. Çalışmamız esnasında siyer, hadis ve tefsir kaynaklarında hac ile ilgili önemli bilgilere ulaştık, farklı riyayetleri telif etmeye çalıştık. İlk defa Hz. İbrahim tarafından yapılan hac ibadeti ile Hz. Peygamber'in yapmış olduğu haccın mukayesesini, "Veda Haccı"nda eda ettiği hac menâsiki ile günümüzde eda edilen hac menâsikinin mukayesesini yaptık. Kur'ân'da yer alan hac '4/etlerinin nüzul ortamını, hac ve kutsal mekanlarla ilgili ayetlerin kronolojisini, sûre ve ayetlerin sebeb-i nüzulünden ve manalarındaki karinelerden hareketle tespit etmeye çalıştık. Ayrıca Hz. Peygamber'in yaptığı haccın türünü, haccın ahkam ve menasikine dair hükümleri; siyer, hadis ve tefsir kaynaklarından istifade ile netleştirmeye ve anlaşılır hale getirmeye çalıştık.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...