Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
Listeleme

Havas Kitapları

Yükleniyor...

Havas Kitapları

Havas Kitapları


Havas kitapları çeşitlere ayrılmakta birlikte en bilinenleri kenzül havas, havasul havas ve kenzul havas, tam tamı hindi, mücerrebatı deyrebi, erbaini idrisiyye ve şumusul envar kunuzul esrar kitaplarıdır. Havas kitapları içerik olarak bir birilerine benzer gözükselerde genelde farklıdırlar. Bir kısmı sure ve ayetlerin havası bir kısmı dualar ve vefk ilmi gibi konuları ele alır. Mesela Gizli İlimler Hazinesi olarakda bilinen kenzül havas kitabının içeriğinde esmaül hüsnanın faziletlerinden bazı surelerin faziletlerine, bazı denenmiş vefklerden münacaat dualarına kadar pek çok bilgi vardır. Bir başka havas kitabı olan mücerrebatı deyrebi ve tam tamı hindi kitaplarında ise büyü bozma, cin musallatına karşı korunma ve bereket celbi gibi konular daha ağırlıklı olarak ele alınmıştır ki mücerrebatı deyrebi kitabı özellikle  cübbeli ahmet hoca tarafından da kaynak olarak gösterilip lalegül dergisinde arapça aslından çevirilerle surelerin faziletleri ve ayetlerin faziletleriyle alakalı yazılar yayınlanmaktadır.

Havas kitapları denilince bugün bazı kişilerin aklına büyücülük geliyor olsada aslen konunun büyücülükle alakası yoktur evet büyü yapan ve yaptıranlarda havas ilmiyle iştigal edebilirler ama yöntemleri ve gayeleri tamamen farklıdır. Mesela sitemizde bulunan imam gazali hazretlerine nisbet edilen El Afak Murada Giden Yol Dualar,Tılsımlar,Büyüler Ve Çözümleri  kitabı isminden dahi anlaşılacağı gibi ana gayesi büyü illetine ututulmuş insanların kurtulması için yollar önermesidir. mesela  Havasul Kuran Kenzül Havas 3 Cilt Seri kitabı kuranı kerimdeki surelerin havaslarını ve esmaül hüsna ile esmai muhammedi gibi mukaddes isimlerin sırlarını anlatmaktadır ki hangi zikir ne şekilde okunmalı gibi bilgileri içermektedir. Büyük veli Muhiddin Arabi hazretlerine nispet edilen ilmi Cifir Şerhi Ve Havassı harflerin ilmini, cifir ilmini anlatmaktadır.

Bizim havas kitaplarını sitemizde bulundurmamızdaki ana gayemiz içeriğini nispeten kontrol edebildiğimiz eserleri sizlere ulaştırarak doğru bilgiye ulaşmanızı sağlayabilmek gayretidir. arifankitapevi olarak her kitabı satmadığımız gibi bizim gözümüzden kaçan fakat sizlerin uyardığı eserler olduğunda da yayından kaldırmaktayız.

 
Yükleniyor...