Hazreti Meymûne ve Sahihayn' deki Rivayetler

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Hadis rivayeti açısından önemli bir yeri olan Hz. Meymûne, toplam 76 hadis nakletmiştir. Bu hadislerden 7 tanesisadece Sahihayn'de, bir tanesi sadece Buhârî'de, 5 tanesi de sadece Müslim'de nakledilmiştir. Rivayet ettiği diğerhadisler ise, Sahihayn dışındaki diğer hadis kaynaklarında yer almıştır. Hz. Meymûne'den nakledilen hadislerinsenedinde, herhangi bir muğlaklık ve inkita' söz konusu değildir. Bu senetlerde yer alan raviler, adalet ve zabtkriterleri açısından sağlam kabul edilmiştir. Hz. Meymûne'den rivayet edilen hadisler, daha çok aile mahremiyeti ilehükümler içermektedir. Ondan nakledilen hadislerin metni, Kur'ân-ı Kerim ve sahih sünnetle örtüşmektedir. Çünküo, Hz. Muhammed (s.a.v.) ile beraber yaşamış, uygulamalarına şahitlik yapmış, sözlerini bizatihi duymuştur.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...