Her Yanı ve Her Şeyiyle 18 Yüzyıl İstanbul'u; İnsan ve Toplum Hayatı - Varlıklar ve Nesneler

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
18 yüzyılda yaşayan bir Yeniçeri'nin, Emir Mustafa'nın, İstanbul'a dairyazdığı bu ayrıntılı manzum eser, gündelik hayatın neredeyse her detayının ele alındığı tamanlamıyla bir İstanbul Ansiklopedisi. Yeniçeri ozanı Emir Mustafa'nın, I. Mahmud (1730-1754), III.Osman (1754-1757) ve III. Mustafa (1757-1774) dönemlerini içine alan en az 45 yıllık bir süreboyunca büyük gözlem yeteneğiyle yazdığı dörtlüklerden oluşan eserde İstanbul'un 18 yüzyılıiçin, başta tarih, coğrafya ve mimarlık olmak üzere, çok daha çeşitli alanları ilgilendiren bilgileryanında, günlük yaşamı yansıtan insan merkezli çok zengin folklorik malzeme de yer almaktadır.Sadece ilgilileri için değil, zamanda yolculuğa çıkıp 18 yüzyıl İstanbul'unun sokaklarındadolaşmak isteyen herkes için bir zaman tünelinin kapısını aralıyor bu eser. Hocaların hocası Prof.Dr. Mertol Tulum'un büyük bir titizlikle hazırladığı bu İstanbul Ansiklopedisi, her şeyden önceİstanbul eksenli kültür tarihi çalışmalarımız için büyük katkılar sunacaktır. Ketebe Yayınları olarakbu devasa eseri kültür hayatımıza kazandırmaktan dolayı iftihar ediyoruz
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...