İbn Kesir Hayatı, İlmi Şahsiyeti ve Tefsirdeki Metodu

Ürün stokta bulunmamaktadır.
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Aldığı GörevlerTefsir ilminde olduğu gibi hadisde de büyük bir, ilme sahip olan İbn Kesir, Ümmü Salih mescidine hadis hocası olarak tayin edilmiştir. Zehebi'nin vefatından sonra bu göreve getirilen İbn Kesir'in burada ne kadar kaldığı hususunda bilgi bulunmamaktadır. İbn Kesir, Subkinin ölümünden sonra Eşrefiye Medresesinde, Daru'l-Hadis'te görev yapmış, burada pek fazla kalmadan bazı sebeplere binaen bu görevden alınmıştır. Kanaatimizce bu konuda yaşadığı sıkıntılara onun İbn Teymiyye'yle olan yakınlığından kaynaklanmıştır. İbn Teymiyye'nin talebesi olması hasebiyle bazı sataşmalara maruz kalmış ve bu sebeple bazı güçlüklerle karşılaşmıştır. Fakat İbn Kesir bu sataşmalara dair fazla bir bilgi vermemiştir.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...