İki Dirhem Bir Çekirdek

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Anlatımı güzelleştirmek, savunulan fikir ve düşünceyi daha etkili kalmak dahaetkili kalmak üzere her dilde kalıplaşmış bazı sözler bulunur. Atasözleri, dua vetemenni cümlecikleri, sövgü ve ilençler, bilmece ve tekerlemeler... Bu türkalıplaşmış sözler arasında, dilin bünyesinde en sık rastlanılanlar ise deyimdir.Dilin bünyesinde kalıplaşmış ve kökleşmiş olarak değişmeden kullanılandeyimler, hiç şüphe yok ki anlatıma canlılık ve güç katarlar. Bu sayededüşüncelerin ve olayların muhataba daha etkili biçimde yansıtıldığı bir gerçektir.Bazı kişilerle ilgili anılar ve hikâyeler, tarihten alınmış olaylar ve. Deyimlerinortaya çıkış nedenleri arasında ön sıraları paylaşırlar. Bu bakımdan deyimlerinkaynaklarını arayıp bulmak, oldukça meşakkatli bir iştir. Bazen rastgele birsayfada, bazen bir dipnotta, bazen de hiç ummadığınız bir el yazması sayfasındabir deyimin ortaya çıkış hikâyesiyle karşılaşmak mümkündür.Deyimlerimizin ortaya çıkış hikâyelerini bilmenin, dilimizin kültüre yansıyanyüzüne bir renk katacağı kesindir. Umarız, bu konuda daha geniş araştırmayapacaklar için bu küçük kitap bir başlangıç olur.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...