İslam Hukukunda Hakkın Kötüye Kullanılması

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
"Kur'an-ı Kerim ve Hz. Peygamber'in temel ilkelerini ve genel esaslarını vazettiği, sahabe ve onlardansonra da İslâm hukukçularının başarılı bir şekilde hem objektif hem de sübjektif ölçüleriyle oldukça genişbiçimde tatbik ettikleri hakkın kötüye kullanılması yasağı düşüncesine modern Batı dünyası, uzun süretecrübe ettiği ferdiyetçilik akımının sosyal hayatta doğurduğu olumsuz sonuçlardan sonra ancak XIX.yüzyılın ikinci yarısında ulaşabilmiştir. Bugün, hemen çağdaş ülkelerin tamamı bu düşünceyi kabul ederekkanunlarında yer vermişlerdir.Bu çalışma bir giriş ve dört bölümden oluşmuştur: Girişte, geniş bir kapsama sahip olan hak kavramısadece konuyu ilgilendirdiği kadarıyla ele alınmış; 1. bölümde hakkın kötüye kullanılması kavramınınbütün yönleriyle ortaya konmasına, tarihçesine ve mukayese imkanı verebilmesi için modern hukuksistemlerindeki durumuna yer verilmiştir. II. bölümde İslâm hukukuna göre hakkın kötüye kullanılmasıyasağını oluşturan deliller üzerinde durulmuştur. III. bölüm ise, İslâm hukuk doktrininde hakkın kötüyekullanılması konusundaki tartışmalara ayrılmıştır..."
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...