İslâm Tarihine Düşen Cemre: Selçuklular

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
"Hiçbir millet kendi varlığını ve kimliğini İslâm dininin içerisine Türkler kadar gömmemiştir." -Bernard LewisMustafa Alican, Selçukluları İslâm tarihine kattıkları değer ekseninde anlatarak bugünküvaroluş zeminimizi ve coğrafyamızı kavrama imkânı sunuyor.Oğuz boylarından biri olan Kınıklar, 10 yüzyılın ikinci yarısında Oğuzlardan ayrılıp AralGölü'nün ötesindeki Cend şehrine göç ettiler. Bu göç Kınık boyunun tarihi kadar İslâm tarihibakımından da bir dönüm noktası oldu. Selçuklular, kısa süre içerisinde büyüyerek Ehl-iSünnet'in umudu haline geldi.Türklerin İslâmlaşmasıyla birlikte yaşanan dönüşüm, İslâm'ı uygulamada Arapların diniolmaktan çıkararak evrenselleştirdi. Bütün bu dönüşüme siyaseten hükmedenler Selçuklulardı.Onların döneminde Hırıstiyanlara karşı epeyce bir vakittir durmuş olan fetihler yeniden başladı.İslâm sancağının İstanbul surlarında, Viyana kapılarında ve Avrupa'nın dört bir yanındadalgalanacağı bir devir başladı. İsmailiyye Şia'sının baskısı altında zor günler geçiren Ehl-iSünnet nosyonu Türklerin eliyle özgürleşti. Onların himayesinde bugünkü İslâm dünyasınınkodları yazıldı. Selçuklular, Türklere bin yıllık bir misyon kazandırdı.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...