İslam'da Kuyumculuk

  WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
  Hızlı Gönderi
  Güvenli Alışveriş
  İade ve Değişim
  Peygamberimiz (asm) şöyle buyuruyor:''Altın altınla, gümüş gümüşle, buğday buğdayla, arpa arpayla , hurma hurmayla, tuz tuzla misli misline eşit ve peşin şekilde değiştirilir. Bunlardan farklı cinsler birbiriyle mübadele edilirse, peşin olmak şartıyla dilediğiniz gibi satış yapınız.''Kuyumculuk bilgi ve uygulamalarına vakıf olmadan, bu hadis-i şerif ile ilgili yapılan yorumlar ve çıkarılan hükümler beraberinde bazı sıkıntıları da getirmektedir. Alanında ilk kez hazırlanan bu eserde, günümüz kuyumculuk ticaretine ilişkin yeni yorumlar ve çözüm yolları bulacaksınız.Bu kitap, sarraflık mesleğine intisap etmiş müminler için gerekli olan özel din bilgisini; okuyarak, düşünerek, hocalara sorarak elde etmiş olan bir meslek adamının övülmüş çabasının meyvesidir. O, hocalara gerekli meslek bilgisini vermiş, hocalar da bu mesleği icra edenler için gerekli olan din bilgisini ortaya koymuşlardır. - Prof. Dr. Hayreddin KaramanHayırlı olsun, teori ile pratiği bir araya getiren güzel bir çalışma olmuş. - Prof. Dr. Hamdi DöndürenMehmet Çetin Bey'in gayretini takdirle karşılıyorum. Faiz konusu bizim Muamelat ünitesinin en karışık konularındandır. Faiz konusu, sarf ve karz konularıyla yakından ilgilidir. Bu bakımdan sarraflarımız bu üç konu hakkında bilgi sahibi olmalıdırlar. Hatta kendi aralarında programlar düzenleyerek İslâm'ın faiz anlayışını inceden inceye mütalaa etmelidirler. - Prof. Dr. Orhan ÇekerMehmet Çetin'in elinizdeki İslam'da Kuyumculuk adlı çalışmasını çok önemsediğimi belirtmek istiyorum. Gerçekten altın işlemlerinin yeni yüzünü tanımak için böyle bir çalışmaya ihtiyaç vardı. Fiili olarak kuyumculuk yapan ve bu konuyu iyi bilen Mehmet Çetin, fıkıhla meşgul olanların bu konudaki problemleri çözebilmeleri için onu tanımaları yönünde ciddi bir kolaylık sağlamıştır. - Prof. Dr. Saffet Köse
  TESLİMAT
   
  Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

  Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

  Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

  ---

  Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

  Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
  Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

  Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

  Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
   
  Yükleniyor...