Karâfî'nin Usûl Anlayışı

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Şihâbeddîn Karâfî, (VII./XIII.) asırda Mısır'da yaşamış bulunan Mâlikî fıkıh ve usûlâlimidir. Mezhep içerisinde gösterdiği faaliyetler sebebiyle mezhebin imamlarından biri olarakkabul edilen Karâfî diğer bilginler arasında özellikle dil, mantık ve felsefe benzeri ilimlerdetemayüz etmiştir. Akli ilimlere hâkimiyeti sebebiyle fıkıh usulünde kendi çağına ve sonrasınadamga vuracak bir yetkinlik kazanan Karâfî, asıl olarak maslahat ve makasıd temelli hukukdüşüncesine dayalı ictihadın tesisine yaptığı vurgu ve katkılarla şöhret bulmuştur. Gerekdünyada gerekse ülkemizde yapılan fıkıh ve usûl çalışmalarında Karâfî'nin görüşlerine sık sıkatıf yapılmıştır. Ancak ülkemizde bu değerli bilgin hakkında müstakil bir çalışma yok gibidir.Bu bağlamda çalışmamız, söz konusu boşluğun doldurulmasına bir nebze katkıda bulunmakamacıyla Maliki mezhebinin en önemli simalarından biri olan Karâfî'nin hukuk düşüncesini vefıkıh tarihindeki yerini mercek altına almayı amaçlamaktadır.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...