Karşı Darbe

Ürün stokta bulunmamaktadır.
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Kermit Roosevelt, Amerika´nın İran´da yaptığı darbeyi anlatıyor. Yıl 1953 Ortadoğu´daki çıkarlarının İran´daki milliyetçi yönetim tarafından zedelendiğini düşünen ABD, gizli servisler eliyle bir darbe gerçekleştiriyor ve Musaddık iktidarı alaşağı ediliyor.Yıl 2007 İran ve ABD arasındaki tansiyon giderek yükseliyor. İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, Musaddık´ın takipçisi sayılıyor.Amerikan ve İngiliz istihbarat teşkilatlarının 1953 İran´ında ortaklaşa tezgâhladıkları darbe, Ortadoğu´nun o tarihten bugüne uzanan siyasi yapısını kökten etkiledi. AJAX adı verilen bu operasyonu, ABD eski Başkanı Theodore Roosevelt´in yeğeni Kermit Roosevelt yönetti. Kermit Roosevelt´in AJAX Operasyonunu adım adım anlattığı "Karşı Darbe/ CIA İran´da" kitabı TİMAŞ Yayınları tarafından okura sunuldu. Kitaba yazdığı önsözle Ajax Operasyonunun bugün için taşıdığı anlamını ifade eden İbrahim Karagül şöyle diyor: "ABD-İran krizinin tırmandığı, çatışmaların alabildiğine yayıldığı, Türkiye´nin de bir şekilde bu kaosun içine sürüklendiği bir dönemde, bugünün Ortadoğu´sunu, İran-ABD krizini, petrol-iktidar ilişkilerini anlamak için bu kitap çok iyi bir başlangıç. Yeni Ortadoğu Projesi´ni anlamak için Birinci Dünya Savaşı ve sonrası gelişmeleri yeniden okumak gerekiyor. Bölgesel savaşa yol açabilecek ABD-İran krizini anlamak için de Musaddık döneminden başlamak gerekiyor."
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...