Kasidei Bürde Tercümesi

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
İmam-ı Busiri'nin kasidesinin şöhret bulması, içermiş olduğu edebi şiir sanatından ziyade, belden aşağısının felç olması ile mübtela olduğu hastalıktan kurtuluşuna vesile olmasıdır.Titiz çalışmamız neticesinde daha evvelden ders olarak okuturken zihnimize uğramayan bazı işkaller tesbit ederek cevaplarını bulmaya çalıştık.Şerhlerde geçen lügat tespitlerine yaslanmaksızın çeşitli lügatlara müracaat ederek murad olan hakiki veya mecazi manayı, farklı tesbitler durumun ada doğru zahir, daha zahir olan manayı açıklamaya çalıştık.Haddimiz olmayarak bahri basit vezninde olan bu kasideyi, aynı heceler ile terceme etmeye çalıştık. Çok Çok zorlandığımı itiraf etmeliyim."Bir lisanki, bir kelimesi, bir sigası aynı anda hem zat, hem zaman, hem mekan ifade eder, bunun başka bir lisana tercemesi nasıl kabul olur." Sözü Mehmet Akil'e aittir. Tevfik Allah'ındır.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...