Kaybolan Tarihin Peşinde

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Mehmet Dilbaz, "Kaybolan Tarihin Peşinde" ismini verdiği sosyal medya hesaplarıylamilyonların tanıdığı bir isim. Bu platformda imparatorluk coğrafyasının bilhassa sonpayitaht İstanbul'un zaman içinde nasıl bir dönüşüm geçirdiğini gösterdiğifotoğraflarla hazin ve hüzünlü hatıralarla anlatıyor.Yine Kaybolan Tarihin Peşinde ismiyle hazırladığı çalışmasıyla bu kez not defteriniokuyucuyla paylaşıyor. Bir cami, kasır, türbe, han, mezar taşı, eski bir çınar, çeşme,geçmiş zamanı hayal ettiren manzara ve isimle, üstünde sallanan ve bütün çizgilerinehasret sindiren incelikli vakitlere pencere açıyor.Teşkilat-ı Mahsusa'nın fedaisi Yakup Cemil nerede kurşuna dizildi?Hangi konsolosluk binası Osmanlı mezarlığının üzerine inşa edildi? Kâğıthane sarayları hangi dönemde yağmalandı?Hangi Osmanlı mezarlığının üzerinde konser alanı var?Mezarında rahat bırakılmayan Mevlevi Şeyhi kimdi?Hangi Mimar Sinan eseri yıkılıp yerine benzin istasyonu yapıldı?Ünlü sanatçı Safiye Ayla'nın çocukluğunun geçtiği yetimhane aslında hangisaraydı?Bu kitapla, Tanpınar'ın "Kaybolan şey, bir hayat tarzı bütün bir dünyaydı..." diyeandığı 'ikinci zaman'a yolculuklara çıkacaksınız. Ve İstanbul'un nasıl bir masal kuşuolup, avuçlarımızda uçup gittiğine şahit olacaksınız.Yazar HakkındaTarih araştırmacısı ve turizmci olan Dilbaz, Ocak 1974'te İstanbul'da doğdu. Kabataş ErkekLisesi'nden sonra Trakya Üniversitesi Turizm Bölümü'nde öğrenim gördü. Henüz çocukyaşlarda başlayan tarih merakını sosyal, görsel ve yazılı medya aracılığı ile oluşturduğu"Kaybolan Tarihin Peşinde" hareketi ile devam ettirmektedir. Bu hareket ile Bizans'tan veOsmanlı'dan günümüze ulaşan tarihî eserlerin korunması ve yaşatılması konusundafarkındalık oluşturmayı hedefleyen Dilbaz, Yunanistan ve Balkanlar'daki Osmanlı eserlerikonusunda hâlen çalışmalar yürütmektedir. Yerel medyada tarih içerikli Tv programları devameden Dilbaz, Nurbanu ve Orhan'ın babasıdır.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...