Kısa Birinci Dünya Savaşı Tarihi

  WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
  Hızlı Gönderi
  Güvenli Alışveriş
  İade ve Değişim
  28 Haziran 1914... Avusturya-Macaristan Veliahdı Franz Ferdinand ile eşi Sophie'ninSaraybosna gezisi sırasında uğradıkları suikast sonucu hayata veda ettikleri gün... Suikastın,Avusturya-Macaristan'ın egemenliği altında bulunan Bosna-Hersek'in kendisine bırakılmasınıisteyen Sırbista'nın yönlendirdiği bir grup milliyetçi genç tarafından gerçekleştirildiğibilinmektedir. 29 Haziran'da başlayan karşılıklı tepkiler sonucunda bir dünya savaşına nedenolan bu olay, hiç de basit bir gerekçeye sahip değildi. Franz Ferdinand ile eşi Sophie'yi öldürenGavrilo Princip, sadece bir figürandı. Veliahdı öldüren silah, 16. yüzyılda imal edildi, 17.yüzyılda çekildi, tetiğine 18. yüzyılda basıldı ve namludan çıkan mermi 19. yüzyılı baştan sonageçerek 1914 yılında Ferdinand'a saplandı.İlkin Başar Özal, Kısa I. Dünya Savaşı Tarihi isimli kitapta farklı bir anlatım tekniği deniyor. Onbeşinci yüzyıldan başlayarak Büyük Savaş'a giden sürecin ayrıntılarını gözler önüne seriyor vesadece bir kronolojik akış vermenin ötesine geçerek her cepheyi ayrı ayrı ele alıyor. Batı veDoğu Cephelerinin gölgesinde kalan çatışmaları; Osmanlı'nın kuvvetli bir direniş gösterdiğiÇanakkale'yi, hep hüzünle hatırladığımız Sarıkamış'ı ve devamında Kafkas İslam Ordusu'nunilerleyişini, Mısır'da Kanal'a yapılan taarruzu, İngilizlere karşı kazanılan Kutü'l-Amare Zaferi'ni,Fahrettin Paşa'nın efsanevi Medine Müdafaası'nı, Balkanlarda, İtalya'da, Afrika'da, Uzakdoğuve Pasifik'te yaşanan çatışmaları, ayrıca hava ve deniz savaşlarını da canlı tasvirlerle, sonderece akıcı bir biçimde anlatıyor.
  TESLİMAT
   
  Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

  Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

  Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

  ---

  Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

  Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
  Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

  Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

  Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
   
  Benzer Ürünler
  Yükleniyor...