Kısa İslam Tarihi; Başlangıcından Osmanlılara Kadar

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Yüzyıllara damga vuran İslam Tarihi'ni bir de böyle okuyun...Ahmet N. Özdal, bu çalışmasında İslam Tarihi'yle alakalı öteden beri söylenmekteolanları tekrarlamaktan olabildiğince kaçınarak sadece yeni bilgilerle, yorumların ya dafarklı bakış açılarının sunulmasına gayret ediyor. Hz. Muhammed ve Dört Halifedönemlerini, giriş konuları olarak ele alıp kısa tutarak Sâmânîler, Fâtımîler,Harezmşahlar, Selçuklular gibi devlet ve hanedanlıklarla alakalı bilinmeyen birçokdetayı anlatıyor. Özdal; Sâmânî ile Sâsânî kelimelerini birbirine karıştırabilen, Büveyhîlafzını duyduğunda aklında sadece "Şii Büveyhoğulları" canlanan, Murâbıtlar Devletihakkında belki hiçbir şey duymamış olan ya da Eyyûbîler konusu geçtiğinde, sohbeti"Selahaddîn Eyyûbî Kürt müydü?" tartışmasının ötesine götüren özgün bilgilersunuyor. Aynı zamanda siyaset, ekonomi ve ticaret olgularının yanında önemli liderlerin, politik ya da dinî figürlerin, bazı şairlerin ve bilim adamlarının karakterözelliklerine yoğunlaşarak bütüncül bir bakış akışı üzerinden İslam Tarihi'ni anlatıyor.Bu kitap, başlangıcından Osmanlılara kadar ana hatlarıyla, öne çıkan karakterleriyle,ekonomisiyle, siyasetiyle, sosyal yaşamıyla İslam'ın tarihî serüvenini merak edenherkese alternatif bir tarih okuması sunuyor...Yazar Hakkında1981 doğumludur. 2002'de Marmara Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'ndenmezun oldu. 2005'te aynı üniversitede, Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü, Ortaçağ Tarihialanında yüksek lisansını tamamladı. 2004-2010 yılları arasında özel sektörde çalıştı. Busüreçte, ulusal bir yayınevinde halkla ilişkiler sorumlusu, bir kozmetik firmasında kurumsaliletişim yöneticisi olarak ve soğutma-iklimlendirme sektöründe faaliyet gösteren kendi aileşirketinde iç denetim ve satış sorumlusu olarak çalışmıştır. 2010'da Ağrı İbrahim ÇeçenÜniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Tarih Bölümü'ne Araştırma Görevlisi olarak atandı. Aynıyıl Atatürk Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Ortaçağ Tarihi Bilim Dalı'nda başladığıdoktorasını 2013'te tamamladı. 2014 yılında Yardımcı Doçent unvanı aldı.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...