Kuran - ı Kerim Hafız Boy; Miklebsiz - H. Osman

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Meşhur hattat Kayışzâde Hafız Osman Efendi, Burdur'ludur. Hafızlığını bitirdikten sonra İstanbul'agelip ilim tahsil etmiştir. Kazasker Mustafa İzzet Efendi'den sülüs ve celi yazısını öğrenip icazetalmıştır.Hayatını Kur'ân-ı Kerîm yazmaya vakf ederek yüz altı Mushaf-ı Şerîf yazmaya muvaffak olmuştur.Yüz yedinci nüshayı yazarken vefat etmiştir. (1894)Hafız Osman, Mushaf-ı Şerîfi âyet-berkenar diye tabir edilen bir tertib ile yazmıştır. Yani, her sayfayıâyet ile başlatıp yine âyet ile, yani âyeti bölüp diğer sayfaya geçirmeden bitirmiştir.Kur'ân-ı Kerîm'i ezberlemekte hafızlara kolaylık sağladığı için Mushaf-ı Huffâz da denilmiştir.Günümüzdeki mushaflar bu usul ile yazılmakta ve basılmaktadır.Fazilet Neşriyat, Kayışzâde Hafız Osman hattı Mushaf-ı Şerîf'i orjinal nüshasından tıpkıbasım olarakyayına hazırlamış, başta tertip, tezhib, baskı ve cilt olmak üzere her aşamada büyük bir itinagöstermiştir.Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme Kurulu Başkanlığı'nca incelenip mühürlenmiştir.Muvaffakiyet Allâhü Teâlâ'dandır.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...