Kur'ân Tilâvetinin Esasları

  WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
  Hızlı Gönderi
  Güvenli Alışveriş
  İade ve Değişim
  Ehline malûm olduğu üzere Kur'ân-ı Kerîm başta "Ulûmu'l-Kur'ân" (Kur'ân ilimleri) olmak üzere pek çok ilminkonusu olmuştur. Özellikle de bunlar içerisinde Kırâat ve Tecvid ilimlerinin oldukça önemli bir yeri olduğuunutulmamalıdır. Çünkü bu ilimler, Kur'ân'ın Allah'ın inzâl buyurduğu ve Peygamberimizin de ebedî mûcizesi olup,nüzûlünden günümüze ve kıyamete kadar kendisinde hiçbir şekilde değişiklik vaki olmayan bir ebedî mûcizeliğinitemin eden ilimlerdir.Bu iki ilim (Kırâat ve Tecvid ilimleri), Kur'ân'ın kelâmî yönünü, kıraatını, nâzil olduğu şekliyle muhafazasınıkonu edinmişlerdir. Kur'ân'ın kelâmî yapısının en küçük unsuru olan Arap harflerinden başlayıp Kur'ân'ın tümüneşâmil kırâat edilen yapısı, bu Kırâat ve Tecvid ilimlerinin konusudur. Kur'ân'ın en küçük unsuru olan harflerinmahreç ve sıfatlarından başlayıp, harflerin oluşturduğu kelimeler, kelime ve âyetler, okunan, tilâvet olunan bir kelâmolması itibâriyle bu ilimlerin konusunu teşkil etmektedir.Esasında müslümanların Kur'ân-ı Kerîm'i muhafaza ve koruma sorumluluğu bu ilimlere de önem vermeyebağlıdır. Çünkü Kur'ân, okunan ilâhî bir kelâmdır. Yüce Peygamberimiz Kur'ân okumanın dinimizde en faziletli biribâdet olduğunu bildirmiş, Allah Teâlâ da Kur'ân tilâvetinin gelişigüzel olmayıp âdâbına uygun bir şekildeokunmasını emretmiştir. İşte Kur'ân'da geçen bu "tertil" tâbiri, tecvid ve kırâat ilimlerinin ihtiva ettiği usûl vekâidelere riâyet etmekle elde edilebilir.Binâenaleyh bu ilimler Kur'ân-ı Kerîm'in Allah katından indirildiği ve Rasûl-i Zîşân'ın öğrettiği Kur'ân'ın,bugüne kadar inzâl olduğu şekliyle okunmasını temin eden ilimlerdir. Hem ilmî hem de tatbîkî yönü olan bu ilimlerin,her ne kadar ağızdan dolma olarak öğrenilmesi kısmen mümkün ise de en güzel ve ideal olanı bu ilimlerin tecvidkitaplarında tesbit edildiği hem nazârî ve hem de amelî yönüyle okunmasıdır.İşte nâçizâne gayemiz, önce Mevlâ'nın rızasına nâiliyet, Kur'ân-ı Kerîm'e hizmet, Resûl-i Zîşâna dehâlet ve şefâatdilemektir.
  TESLİMAT
   
  Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

  Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

  Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

  ---

  Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

  Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
  Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

  Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

  Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
   
  Benzer Ürünler
  Yükleniyor...