Kur'an'ı Düşünmenin Gerekliliği Ve Yöntemi

  WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
  Hızlı Gönderi
  Güvenli Alışveriş
  İade ve Değişim
  Allah Teâlâ insanların dünya ve ahiret saadetini sağlamak üzere Kur'ân-ı Kerîm'igöndermiştir. Kur'ân-ı Kerîm'in okunuşuna, anlaşılmasına yani tecvîd, tefsîr ve tefsîr usulüneait bilgiler sistematik bir tarzda Peygamberimiz (s.a.) ve sahâbeden sonra oluşmuşsa davahyin indiği ilk andan itibaren bu kural ve kaideler geçerliydi. Gerek Peygamberimiz (s.a.)ve gerekse sahâbe bu kural ve kaideler ışığında Kur'ân-ı Kerîm'i okuyup anlamaya, onunâyetleri üzerinde düşünüp araştırmaya gayret ediyorlardı.Peygamberimiz (s.a.) ve sahâbe asrından sonra Kur'ân-ı Kerîm'in manasını daha derlitoplu bir şekilde anlamak için yazılan tefsirlerin yanı sıra onun usûl ve esaslarını belirleyen"TefsîrUsûlü" ve "Ulûmu'l-Kur'ân" alanında, Kur'ân-ı Kerîm'in daha güzel okunması için"Tecvid" ve "Kırâat" ilmine dair, kelime ve cümleleri doğru analiz edebilmek için deArapça'nın gramer ve manasına yönelik Sarf, Nahiv ve Belâğat alanında yüzlerce eseryazılmıştır.Çağımızın hızla yarışan insanı çok yoğun ve meşgul olup yazılan bunca hacimli eseriokuyacak zaman ve imkânı bulamamaktadır. Yukarıda belirtilen alanlarda yazılan eserleriniçindeki acil, faydalı ve lüzumlu bilgileri derleyip toparlayarak özet hâlde sunacak eserlereihtiyaç hissedilmektedir.Elimizde tercümesi bulunan bu eser her ne kadar diğer bahsi geçen eserler gibi hacimliolmasa da onlardan süzülmüş ve belki onların eksik yönlerini tamamlayıp çağımız için çok dagerekli olmayan yönlerini rötuşlayarak "tam da lazım olduğu kadar" dedirten faydalı ve özlübir eser hâlini almıştır. Özellikle yapılan anketlere binaen toplumun ihtiyaç ve eksikliklerinidikkate alarak yazıldığından tam olarak derde deva, sadra şifa denilecek bir eserdir.Eser bir yandan Kur'ân-ı Kerîm'i tanıtırken, bir taraftan onu anlamak için onun diliolanArapça'yı, diğer yandan da onu okurken işimizi kolaylaştıracak tecvîd bilgileriniiçermektedir. Ayrıca Kur'ân-ı Kerîm'i inceleyip araştırma sanatı denebilecek tefsîr ilmi içinişe yarayacak usul ilminin de adeta özünü ve özetini sunarak çok yönlü ve derli toplu bilgilersunmaktadır. Uygulanan anket ve okuyucuya hitaben sorulan soru ve yapılan isteklerle deKur'ân-ı Kerîm'in sadece araştırılıp incelenecek bir kitap değil, aynı zamanda yaşanacak vehayata yön verecek bir kitap olduğuna da dikkat çekmektedir.Bu yönleriyle kitap ülkemizdeki Kur'ân Kursları, İmam-Hatip Liseleri, İlahiyatFakülteleri gibi dinî tedrisat yapan kurumlarda okuyan, buralardan mezun olmuş ya da bualana özel ilgi duyan herkesin okuyup istifade edebileceği özlü bir eserdir.Hacmi küçük olan bu eserin önemi ve değeri baştan sona okunup incelendiği zamananlaşılacaktır.
  TESLİMAT
   
  Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

  Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

  Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

  ---

  Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

  Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
  Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

  Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

  Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
   
  Yükleniyor...