Kuranın Kalbine Yolculuk; Yasin Suresi Tefsiri

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Kur'an; Azîz olan izzet sahibi, Rahîm olan rahmet sahibi Allah'ın indirdiği hikmetyüklü bir kitaptır.Kur'an; bir hakikat çağrısı, bir hidayet rehberidir. Bu kitap Allah'ın sesidir, nefesidir;Allah'ın kelamıdır. İnsan, Kur'an'la ne kadar iç içe girerse Allah'ın sesini, nefesini,soluğunu o kadar içinde, iliklerinde hisseder. O soluk insanı pişirir; olgunlaştırır...Kur'an; arayış içindeki insanı esfel-i safilinden, bataklığın dibinden alıp Allah'ınrızasının istikametine sevk etmek için indirilmiş bir kitaptır.Kur'an hatırlatır... İnsanın fıtratından gelen devasa sorulara, arayışlarına cevap verir. İnsanın ruhuna, benliğinin derinliklerine hitap eder. Yeter ki insan içindeki o sesekulak verebilsin.Kur'an Peygamberimizin kalbine inmiştir; şahsiyetine ve benliğine inmiştir. Onuyemesiyle, içmesiyle, oturmasıyla, kalkmasıyla yaşayan Kur'an yapmıştır.Kur'an müminin de kalbine inmeli çünkü kalp, insanın şahsiyetinin, karakterinin,benliğinin merkezi ve başkentidir.Yasin Pişgin, Yasin Suresi tefsiri olarak hazırlanan Kur'an'ın Kalbine Yolculuk'taKur'an'dan mü'minin kalbine; mü'minin kalbinden Refîk-i âlâya uzanan yola işaretediyor. Kur'an'ın Kalbine Yolculuk bu yolda gidenleri Kur'an'ın derinliklerinedaldırıyor. Ta ki Kur'an'ın sırları gönüllere aşikâr olsun. 1976 yılında İskenderun'da doğdu İlk, orta ve lise tahsilini İskenderun'da tamamladıktan sonra1999 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesin'den mezun oldu. Ankara ÜniversitesiSosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Tefsir Anabilim dalında "Kur'an'a Göre Hz.Peygamber'in Beşerî ve Nebevî Konumu" adlı tez çalışmasıyla 2002 yılında yüksek lisansınıtamamladı. 2001-2003 yılları arasında Ankara'da İmam-Hatip olarak görev aldıktan sonraDiyanet İşleri Başkanlığı Konya Selçuk Dinî Yüksek İhtisas Merkezi'nde aldığı müftülük/vaizlikeğitimini 2004 yılında tamamladı. 2005-2007 yılları arasında Eskişehir ili Sivrihisar ilçesinde"Vaiz" olarak görev yaptı. 2007-2010 yılları arasında Kayseri Dinî Yüksek İhtisas Merkezi'nde"Eğitim Görevlisi" olarak çalıştı. Bu süre zarfında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler EnstitüsüTemel İslam Bilimleri Tefsir Anabilim dalında doktora yapmaya başladı ve "Kur'an'a Göre Akılve Akılcılığın Kur'an Tefsirine Etkisi" adlı tez çalışmasıyla 2008 yılında doktorasını tamamladı.2010-2011 yılları arası Bitlis ili "Adilcevaz İlçe Müftüsü" olarak görev yaptı. Halen AkdenizÜniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde "Öğretim Üyesi" olarak görev yapmaktadır. Yurtiçi ve yurtdışında binlerce konferans verdi, radyo programı düzenledi, TV programınakatıldı. Yoğun bir şekilde faaliyetlerine devam eden yazar evli ve iki çocuk babasıdır.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...