Lalegül Dergisi Eylül 2023 - Sayı 127

Ürün stokta bulunmamaktadır.
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Lalegül Dergisi Eylül 2023 - Sayı 127

 

Resûlüllah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem)’e ümmet olma şerefini bizlere lûtfeden Allah-u Teala’ya nihayetsiz hamd-u senâlar; ümmetine karşı çok şefkatli ve merhametli olan Makâm-ı Mahmud’un sahibi Muhammed Mustafa (Sallallahü Aleyhi ve Selleme)’e, O’nun Âl ve Ashâbına sayısız salât ve selâm olsun...     

Rebîulevvel Ayı’nın on ikinci gecesine tevafuk eden 26 Eylül Salı’yı, 27 Eylül Çarşamba’ya bağlayan gece Mevlid Gecesi’dir. O gece, tüm insanlığın hidâyet ve fazilet rehberi olan Peygamber Efendimiz (Sallallahü Aleyhi ve Sellem)’in dünyayı teşriflerinin sene-i devriyesini idrak edeceğiz. Rabbim o kıymetli geceye ulaşıp, en güzel şekilde ihyâ etmeye bizleri muvaffak eylesin.

Resûlüllah(Sallallahü Aleyhi ve Sellem)’in doğumu, beşeriyetin huzur ve saadeti açısından insanlık tarihinin en önemli olayıdır.Çünkü bu kutlu doğum, dünyada birçok değişim ve gelişmelerin yaşanmasına vesile olmuş, putperestliğin, zulmün ve insanlığı sömüren küresel güçlerin saltanatının yıkılışına bir başlangıç teşkil etmiştir.

Tüm bunlara alâmet olarak o gece; zamanın süper gücü olan Kisranın Sarayı’nın saltanat nişanesi olan on dört kulesinin yıkılmasından tutunda, Mecusilerin bin yıldır hiç sönmeden yanan ateşlerinin sönmesine; etrafında pek çok kilise ve putperestlerin tapınağı bulunan Save Gölü’nün suyunun aniden kurumasına kadar birtakım harikulade olaylar meydana geldi. Bu demektir ki: zalimlerin saltanatı yıkılacak, asırlardır yanmakta olan dinsizlik ateşi sönecek, putperestliğin ve batıl sistemlerin suyu çekilecekti. Artık Dünyada dengeler değişiyordu ve hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı. Zira Efendimiz (Sallallahü Aleyhi ve Sellem)’in doğumuyla ehli küfür adeta okkalı bir şamar yiyordu. 

 

O gece insanlık için bir dönüm noktası oldu.Çünkü o gece; asırlara sığmayacak inkılapları kısa bir zamanda gerçekleştirecek, kökleşmiş zulüm düzenlerini yer ile yeksan edecek, insanlığı içine düştüğü sapkınlıktan ve cehâlet karanlığından aydınlığa çıkaracak, onlara hem dünyevi hem de uhrevi kurtuluşun yolunu gösterecek hidâyet ve fazilet rehberi olan Hz. Muhammed Mustafa (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) dünyayı teşrif etti.

O’nun gelişiyle Adalet gelecek Zulüm bitecek, İlim gelecek Cehalet gidecek, Hak gelecek Batıl zâil olacaktı.

En kıymetli ay

Resûlüllah(Sallallahü Aleyhi ve Sellem)’in doğumunun önemine binaen, bazı âlimler; “aylar içinde en kıymetli olanı, Rebiulevvel Ayı’dır” dediler. Bunun üzerine soruldu:

-          Rebiulevvel Ayı, kendisinde bin aydan hayırlı olan Kadir Gecesi’nin bulunduğu Ramazan Ayı’ndan da mı kıymetli?

-          Evet! Ondan da kıymetli Zira Ramazan Ayı ve Kadir Gecesi’nin kıymeti nereden biliniyor?

-          Hakkında âyet-i kerime ve hadis-i şerifler var.

-          Peki onları bize tebliğ edip öğreten kim?

-          Peygamber Efendimiz (Sallallâhü Aleyhi ve Sellem).

-          O hangi ayda dünyayı teşrif etti? 

-          Rebiulevvel Ayı’nda…

-          Demek ki, Resûlüllah(Sallallahü Aleyhi ve Sellem) doğmasa, ne Ramazan Ayı’ndan

haberimiz olacaktı, ne de Kadir Gecesi’nden… Dolayısıyla tüm bunları bizlere öğreten, dünya ve âhiret saadetinin kurtuluş reçetesi olan Kuran-ı kerimi tebliğ edip bizzat örnek olarak ahlâkî faziletleri bize talim eden Peygamber Efendimiz (Sallâllâhü Aleyhi ve Sellem) madem bu ayda doğu, işte bu manadan dolayı ulemâdan bazısı Rebiulevvel Ayı için en kıymetli ay demişlerdir..

Şimdiden tüm okurlarımızın Mevlid Kandili’ni tebrik ediyor, bu mübarek geceyi Peygamber Efendimiz (Sallallâhü Aleyhi ve Sellem)’in şefaatini kazanmaya vesile kılmasını Rabbimden niyaz ediyorum...

Fî emânillah!

 

İçindekiler

HAYIRLARA NÂİLİYET, ŞERLERDEN EMNİYET, ŞİFÂ VE RIZIK BEREKETİ İÇİN HİCRÎ AYIN BAŞINDA YAPILACAK MÜHİM VAZÎFELER 

Her Çarşambanın Özellikle Ayın Son Çarşambasının Uğursuzluğundan Korunmak İçin Her Salıyı Çarşambaya Bağlayan (Bâhusus 12 Eylül Salı) Gece(si) Okunacaklar

SAFER AYININ FAZÎLETLİ AMELLERİ

SAFER AYININ HER GÜNÜ OKUNACAK BİR DUÂ

BİR YIL BOYUNCA BELÂLARDAN KORUNMAK İÇİN SAFER AYININ SON ÇARŞAMBASINDA OKUNACAKLAR

SAFER AYININ SON ÇARŞAMBA GECESİ OKUNACAKLAR

SAFER AYININ SON ÇARŞAMBA GECESİ BİR KABA YAZILIP SUYU İÇİLECEK SELÂM ÂYETLERİ

HER AYIN, ÖZELLİKLE DE SAFER AYININ SON ÇARŞAMBA GECESİNDE OKUNACAK “ÂYETE’L-KÜRSÎ’NİN SIRRI” İSİMLİ MÜHİM DUÂ

SAFER AYININ SON ÇARŞAMBASINDA TEKRARLANMASINDA HAYIR OLAN BİR DUÂ

SAFER AYININ SON ÇARŞAMBASINDA KILINACAK NAMAZLAR

SAFER AYININ SON ÇARŞAMBA GECESİ NAMAZI

SAFER AYININ SON ÇARŞAMBA GÜNÜ NAMAZI

SON ÇARŞAMBA GÜNÜ NAMAZINDAN SONRA OKUNACAK ÂYET-İ KERÎMELER VE DUÂLAR

RABΑULEVVEL AYININ NAMAZLARI

Bir Keresi Delâilü’l-Hayrât’ı Yetmiş Bin Kere Hatmetmeye Denk Gelen Çok Fazîletli Bir Salât-ü Selâm

 

TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

El emeği ve kişiye özel eserlerde gönderim süresi değişebilmektedir. Siparişinizin yoğunluğuna ve sıraya göre 3-5 iş gününü bulabilmektedir. 

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...