Lalegül Dergisi Ocak 2024 - Sayı 131

Ürün stokta bulunmamaktadır.
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Lalegül Dergisi Ocak 2024 - Sayı 131

 

Editörden 

  ‍Koskoca bir seneyi daha ma­alesef zulümle, gözyaşıy­la, mazlumların acı feryatlarıyla geride bıraktık. İnsan hakları teranelerinin ayyuka çık­tığı, hayvan haklarının olur olmaz her platformda dillendirildiği günümüzde, medeni(!) dünyanın gözü önünde Siyonistler Gazze’deki masum hal­kın üzerine ölüm yağdırdılar. Çocuk-kadın deme­den, masum-sivil ayırmadan binlerce Filistinliyi katlederek korkunç bir soykırıma imza attılar.

Rahmet mevsimi olan üç ayların manevi ikli­mine girmeyi tüm Müslümanlar olarak heyecanla beklerken, maalesef Filistin’deki kan ve gözyaşı akmaya devam ediyor. Baskı ve zulüm sona er­miş değil. Cahiliye döneminde Ebu Cehillerin, Umeyye bin Haleflerin bile kan dökmediği Rece­b-i şerif Ayı’na doğru hızla yaklaşırken, Siyonist­ler ve onun zalim destekçileri zulümlerine devam ediyorlar. Şunu iyi bilelim ki, orada yaşanan in­sanlık dramı sadece Filistin halkının dramı değil, alev alev yanan, yıkılıp dökülen ve harabeye çev­rilen sadece Gazze değil aynı zamanda insanlığın onuru, haysiyeti ve izzetidir.

Allahu Teala, başta Filistin olmak üzere tüm İslam vatanlarında emniyet ve huzurun hakim olduğu günlerin en kısa zamanda gelmesini, he­yecanla beklediğimiz Receb Ayı hürmetine nasip eylesin!

Kıymetli Lâlegül Dergisi Okurları;

Üç Ayların müjdecisi olan, birçok fazilet ve be­reketleri içinde barındıran Receb-i şerif Ayı’na giriyoruz. 11 Ocak Perşembe’yi 12 Ocak Cuma Günü’ne bağlayan gece Reğâib Gecesi’ni idrak edeceğiz. O gece aynı zamanda Receb Ayı’nın da ilk gecesidir. Ne güzel bir tevafuktur ki, o gece; hem Receb Ayı’nın ilk gecesi, hem Reğâib Gece­si, hem de Cuma Gecesi gibi birbirinden kıymetli üç geceyi cem’ etmektedir. Tabiri câizse bir taşla üç kuş vurmak isteyenler için çok büyük bir manevi fırsattır o gece...

Hayır ve bereketlerin adeta yağmur gibi yağ­dığı ve duaların red olunmadığı o mübarek gece hakkında pek çok hadisi şerifler varid olmuştur. Nitekim Ebu Said (Radıyallahü anh) şöyle anlatmıştır:

“Receb-i şerif Ayı’nın ilk günü Rasûlüllah (Sal­lallahu Aleyhi ve Sellem)’in huzuruna girdiğimde, bana şöyle buyurdu:

 - Ey Ebu Said! Bu, hayrı ne ka­dar çok ve bereketi ne kadar bü­yük bir gündür!

Ben sordum: “Ey Allahın Nebisi Bu hayır ve be­reket nedir?” Resûlüllah (Sallallahu Aleyhi ve Sel­lem) şöyle buyurdular:

- Cibrîl Bana haber verdi ki, Receb Ayı’nın ilk gecesi olduğunda Allahu Teala bir meleğe (şöy­le) seslenmesini emreder: ‘Dikkat edin! Muhak­kak tevbe ayı başlamıştır. Bu mübarek ayda Al­lahu Teala’dan af dileyenlere müjdeler olsun!”

O gece “Reğâib Gecesi”ni de idrak edeceğiz. Allah-u Teâlâ, Habibinin hürmetine mü’min kul­larına rahmetini, lütuf ve inâyetini bol bol ihsan edeceği için melekler bu geceye “Reğâib” ismini vermişlerdir. İşte o mübarek gecenin faziletinden, bereketinden ve manevî ikramlarından mahrum kalmayalım ve gafil olmayalım diye Resûlüllah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurmuştur:

“Sakın ola Receb Ayı’nın ilk Cuma Gecesi’n­den gâfil olmayın. Çünkü o, meleklerin kendisi­ne ‘Reğâib’ ismini verdikleri gecedir. O gecenin üçte biri geçtiği zaman göklerde ve yerde hiçbir melek kalmaz, hemen hepsi Kâ’be ve civarın­da toplanırlar. Allah-u Teâlâ onların hallerine muttali olur ve şöyle buyurur:

- Ey meleklerim! Ne dileğiniz varsa Benden isteyin! Bunun üzerine melekler de:

- Ey Rabbimiz! Senden dileğimiz Receb Ayı’n­da oruç tutanları bağışlamandır, diye niyaz ederler. Onların bu dileği üzerine Allah-u Teâlâ şöyle buyurur:

- Muhakkak Ben bunu yaptım (Recep Ayı’nda oruç tutanları mağfiret ettim)

(Abdülkâdir-i Geylânî, el-Ğunye:1/331, Safûrî, Nüz­hetü’l mecâlis, 1/444; Zebîdî İthâfü’s-Sâde 1/141)

Şimdiden hepinizin hem Receb Ayı’nızı hem de Reğaib Gece’nizi tebrik eder, affımıza ve mağfiretimize vesile kılmasını yüce Rabbimden niyaz ederim...

“Allahım! Receb ve Şaban Ayı’nı bize mübâ­rek kıl ve bizi Ramazan Ayı’na ulaştır.”

Fi emanillah!

 

TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

El emeği ve kişiye özel eserlerde gönderim süresi değişebilmektedir. Siparişinizin yoğunluğuna ve sıraya göre 3-5 iş gününü bulabilmektedir. 

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...