Mahmud Sami Efendi'den Hatıralar-3

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Allah'a hamd, Peygamber-i Zîşân Efendimize salat, âline, ashâbına ve yolunca gidenlere selâm ederiz.Yüce Rabbimiz, peygamber ve vârislerini insanlığın mutluluğu için göndermiştir.Muhterem Üstaz Mahmûd Sâmi Ramazanoğlu kuddise sirruh hazretleri son devrin yetiştirdiği büyük bir Allah dostudur.Bütün ömrü boyunca insanlığın huzur ve mutluluğu için gayret etmiş pek çok sâlih insan yetiştirmiştir.Büyük tarihi hâdiselere şâhid olmuş Osmanlı ile Cumhuriyet dönemi arasında köprü vazifesi görmüştür.O büyük veliyi tanımak ve tanıtmak konusunda Altınoluk dergisinde yayınlanan bir makalesinde muhterem Ali Hüsrevoğlu bey şöyle diyor:"Bir Allah dostunun önce kendi toplumu tarafından anlaşılması, sonra gelecek nesiller tarafından tanınması bir müslümanlık borcudur.Muhterem Üstazımız ve bize bugünleri hazırlayan diğer büyüklerimizin, âlimlerimizin hayatları ve hizmetleri hakkında bir şey bilen, ne kadar biliyorsa bunları bir vesile ile nakletmeli, yazabiliyorsa yazmalı, ve basılabilecek hale getirilip bütün ümmete ulaştırılmalıdır.Çünkü bu yaşadığımız bahar, korkunç kasırgalar ve fırtınalarla geçmiş bir kıştan sonra gelmiş ve bugünlere kolay ulaşmamıştır.Bu baharı getirenleri bütün yönleriyle tanımak ve tanıtmak şu hadis-i kudsîye göre tanıyanların üzerine bir borçtur:"Kim benim bir dostumun kıymetini bilmezse ona harb ilan ederim."İnsan bilmediği, tanımadığı bir kimsenin kıymetini nasıl idrak edebilir?"İşte bu noktadan hareketle o büyük Allah dostu ile ilgili elimize ulaşan yeni hâtıralar bir sohbet üslûbunda derlendi.Okunması kolay olsun diye kısa kısa cümlelerle anlatılarak bir hâtıra şeklinde bir araya getirildi.O büyük Allah dostunun ince edeb, nezâket, zerâfet, tevâzu ve ahlâkını gösteren hâtıraları, zevkle okuyacaksınız...Onun yetiştirdiği kâmil insanları kendi dilinden yakınen tanıyacaksınız.Şu aziz vatanın en karanlık günlerinde, yarınlar için en küçük bir ümidsizliğe kapılmadan Allah yolundaki hizmetlerine devam eden bu yüce ruhlu engin ufuklu, derya gönüllü Allah dostunun edebine, ahlâkına ve gayretine hayran olacaksınız.Hâtıralar/3 adıyla neşredilen bu kitabın, son devrin büyük velîsi Muhterem Üstaz Mahmûd Sâmi Ramazanoğlu kuddise sirruh hazretlerinin özellik ve güzelliklerinin bütün müslümanlar tarafından anlaşılmasına vesîle olmasını Allah Teâla ve Tekaddes hazretlerinden niyaz ederiz.Kalbleri uyandıran Allah'dır.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...