Mekke'den İstanbul'a Fetih Fatih Ayasofya

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Ayasofya, Allah Rasûlü'nün fethini müjdelediği, kendisiyle birlikte askerini de övdüğüFatih Sultan Mehmed'in zafer anıtıdır. Ayasofya, yirmi bir yaşında İslâm'ı cihâna hâkimkılacak iradeyi kuşanan devlet adamının fetih mührüdür. Ayasofya, İslâm'a adanmışhayatlara verilen İlâhi armağandır; "Feth-i Mübîn"dir. Ayasofya, Akşemseddin (r.a) veMolla Gürani (r.a) gibi Allah Rasûlü'nün Sünnet-i Seniyyesi'ne bağlı iki ulu hocanın,irfânın Fatih'in şahsında devletleşme tezâhürüdür.Ayasofya, gemileri karadan yürüten muhkem iradenin Hakk'ı Bâtıldan ayıran sonsözüdür. Ayasofya, siyâsette Yavuz'u, ilimde Ebussuud'u, donanmada Barbaros'u, şiirdeBâki'yi, mimâride Sinan'ı yetiştiren mukaddesât merkezidir. Ayasofya, İslâm'ın küfrekarşı mutlak üstünlüğünü resmetmesi îtibariyle; Müslümanların Allah'ın yeryüzündekihalifeleri olduklarının ve dünyaya yeniden adaleti getirecek yegâne ümmetin onlarolacağının alâmetidir. Ayasofya, çan seslerinin kapattığı mâvera yolunun tekbir sesleri ile açıldığı tevhidkürsüsüdür. Ayasofya, Batı'nın büyük olarak ilan ettiği bütün devlet adamlarının, -gençyaşta nâil olduğu muvaffâkiyet îtibariyle- kendisine yâver bile olamayacağı Fatih'inaçtığı, korunmasını da bir vasiyetle bütün ümmete havale ettiği mes'ûliyet merkezidir.Ayasofya, Müslümanlar için basit bir mekân değil, ulvi bir mânâ; müze değil, cami; taşdeğil, ruhtur. Bu yüzden Ayasofya'nın kapanması ya da müze olması Müslümanlıklayoğrulan bu milletin rûhuna "küfür mührü" vurmakla eşdeğer bir hâdisedir. Ayasofya, denize sürdüğü atının üzerinden Süleyman Paşa'ya "O küfür donanmasını yaal ya da öl de gel" diye emreden, zâlimin sulh teklifini "Ya İstanbul beni ya da benİstanbul'u alırım." diyerek reddeden Fatih'in îmanına, cihad şuuruna, İslâm idrâkine ve şecaatine varis olduğumuzda öyle bir açılacak ki, beraberinde mukaddesâtımız üzerinekapatılan bütün kapılar kırılacak.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...