Melamet Kalesinin Hazinedarı - Niyazi-i Mısri

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
"Melamet Kalesinin Hazinedarı Niyazi-i Mısri" ismiyle yayınladığımız bu eser, Hasan Cafer tarafından 1921'de kaleme alınmıştır. Müellif bu kısa etüdünde Niyazi-i Mısri'nin mürşidi, divanı, tarikati, meşrebi, doğum tarihi, memleketi ve vefatı hakkında kısa bilgiler verdikten sonra hakkındaki suçlamaları, uğradığı fitneleri, başta Vâni Mehmet ve diğer Kadızadeli zihniyete sahip kişilerin ona yaşattıkları sıkıntıları kaleme almaktadır.Hasan Cafer, Niyazi-i Mısri'ye yöneltilen suçlamalara karşı görüşlerini açıklarken ayet ve hadislere; ilim ve irfan sahiplerinin eserlerinden delillere ve Niyazi-i Mısri'ye ait mısra ve beyitlere yer vermiştir. Sadreddîn Konevi, Seyyid Cürcani, Muhyiddin İbn Arabi, Üsküdarlı Haşim Baba, Eşrefoğlu Rumi, Bedreddin Simavî, İsmail Hakkı Bursevi, Mevlana Celâleddîn Rûmî, Molla Cami, Cüneyd-i Bağdadi, Ömer Nesefi, Sadeddin Teftazani ve Carullah Efendi eserlerine ve görüşlerine yer verilen isimlerdir.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...