Mevlidi Şerif Kıraati

 

Sonsuz hamdler “Biz seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik” (Enbiyâ Sûresi:107) buyurmuş olan Allâh-u Te‛âlâ’ya mahsustur.
Sınırsız salât-ü selâmlar:
«إِنَّمَا أَنَا رَحْمَةٌ مُهْدَاةٌ.»
“Ben ancak hidayet edici olan bir rah- metim” (Sünenü’d-Dârimî, no:15, İbni Ebî Şeybe, el-Mu- sannef, no:32442) buyuran Rasûlüllâh (Sallâllâhu A- leyhi ve Sellem)e, O’nun mevlidiyle ferahlanan âl-i eshâbına ve cezâ gününe kadar iyilikte onlara hakkıyla uyanlara olsun.
Cezâevindeyken: “Hapisten çıktığımda her sene Rabîulevvel ayında Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) hakkında bir eser telif edece- ğim” diye Allâh-u Te‛âlâ’ya söz ver-miştim.
Baypas ameliyatı olduğum sene hâricin-de Rabbim beni bu sözde durmaya muvaffak ey- ledi. İşte bu sene de elinizdeki bu eseri mevlid gecesine yetiştirmek nasib oldu.
Rabbimden niyâzım odur ki, kalan öm- rümde de beni her sene böyle hayırlı bir amele muvaffak eylesin, siz okurlarımı da Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem)in sevgisi bakımından gün be gün müzdâd eylesin. Âmîn.
Elinizdeki bu risâlede sizlere mevlid ayı- nın ve gecesinin fazîletine dâir ilimleri mev- lid-i şerîf okumanın fazîletine dâir deliller ve münker bir bidat olduğunu söyleyenlere red- diyeler hazırladım.
Ayrıca Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sel- lem)in ferahlanması ve rûhâniyetiyle hattâ oku- yanın ihlâsına göre cism-i şerîfiyle yan-larında hazır bulunmasını arzulayanlar için de Caʽfer ibni Hasen el-Berzencî Hazretleri’nin hazır- ladığı Arapça mevlid-i şerîfi tabettim. Fakat mevlid-i şerîf gecesine ancak bu risâleyi yetiş- tirebildim. İnşâallâh kısa bir zaman içinde bu mevlid-i şerîfin terceme ve şerhini de hazırla- mayı düşünüyorum.
Mevlid-i şerîf ayı olan mübârek rabîulev- vel ayına kavuştuğumuz şu günlerde bâzı ilâhi- yatçıların ve câhil softaların: “Rasûlüllâh (Sal- lâllâhu Aleyhi ve Sellem)in hangi ayda ve hangi günde doğduğu belli değildir, mevlid kutlaması şerîata bir şey eklemek ol-duğu için bidat sayılır ve reddedilir, ilk üç asır ehli olan selef bunu yapmamıştır, dolayısıyla bu iş haramdır ve bu- nu reddetmek vacibtir” şeklindeki bâtıl görüşle- rine bir takım ilmî reddiyeler yapmak sûretiyle Mevlid Sâhibi Muhammed Mustafâ (Sallâllâhu Aleyhi ve Sel-lem)in şefaatine nâil olmayı murad e- derek bu risâleyi kaleme aldım.
Sizler de bu risâlemizi itikad ve ihlas ile okuyup herkese ulaştırmaya ve okutmaya gay- ret ederseniz mutlaka Kâinatın Efendi-si’nin ö- zel iltifatlarına mazhar olursunuz.
Allâh-u Te‛âlâ bu fakîri Habîb-i Edîbi Muhammed Mustafâ’sına hakkıyla hizmet e- debilmeye, sizleri de bu hizmetlerin neşrine muvaffak eyleye ve Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aley-hi ve Sellem)i cümlemizden hoşnut ve râzı eyle-ye.
Âmîn!
12-Rabîulevvel-1431 / 26-Şubat-2010

Mevlidi Şerif Kıraati
Kitabını İncelediniz. Cübbeli Ahmet Hocanın Tüm Eserlerini İncelemek için Tıklayınız!

TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...