Modern Dünyada Kur'an Yorumu

  WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
  Hızlı Gönderi
  Güvenli Alışveriş
  İade ve Değişim
  Günümüzde gerek müslüman gerek gayr-ı müslim araştırmacıların geçmiştekine kıyasla oldukça farklısayılabilecek bakış açılarından hareketle yaptıkları Kur'an yorumları pek çok tartışmaya neden olmuşgörünmektedir. Batı düşüncesinin son üç asrı boyunca gelişmiş bazı kuram ve yöntemlerin İslam dünyasındabilginin üretim ve koordinasyonunu sağlayan eğitim kurumları ve şahsiyetler üzerinde değişik ölçülerde etkiliolduğu açıktır. Bu etkinin ve oluşturduğu karşı-tepkinin neden olduğu tartışmalar "Çağdaş İslam Düşüncesi" adıverilen yapının bütünü üzerinden olduğu kadar Kur'an ve tefsir özelindeki tartışma ve bahisler üzerinden detakip edilebilir. Bu kitapta yer verilecek olan tartışmalar sadece bu ikinci çerçeve ile sınırlı olacak ve dokuz anabaşlık altında ele alınacaktır...Modern Batı düşüncesinin "din" ve "dînî düşünce" ile hesaplaşması sayılabilecek bazı gerilim noktalarınıngiderek İslam düşüncesi ve Kur'an/tefsir araştırmaları karşısında bir tür "meydan okuma" niteliğinebüründüğünü söylemek mümkündür. Bu meydan okuma pek çok başlık altında değerlendirilebilecek olmaklaberaber, özellikle kutsal metinlerdeki kimi pasajların "mit-mitoloji" çerçevesinde ele alınması ve"demitolojizasyon"a tabi tutulması dînî düşüncenin bundan sonraki sürecini ilgilendiren önemli hususlararasında sayılabilir. Modernizmin ilerlemeci tarih anlayışı düşüncesinin derin uzantılarını taşıyan bu mitolojidenarındrıma refleksi dînî düşüncenin çağdaş formlarından pek çoğunun ardında şu ya da bu şekilde yer tutuyorgörünmektedir...
  TESLİMAT
   
  Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

  Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

  Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

  ---

  Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

  Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
  Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

  Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

  Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
   
  Benzer Ürünler
  Yükleniyor...