Müderris

  WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
  Hızlı Gönderi
  Güvenli Alışveriş
  İade ve Değişim
  İslam medeniyeti, altın çağını yakalamanın arifesindeydi. Selçuklular,İslam dünyasının merkezinde siyasi birliği sağlamış, yeni bir çağayürümeye hazırlanıyordu. Mezhep çatışmalarının yerini ilimmeclislerinde yaşanan hararetli fikri tartışmalar süslüyor, stratejikvilayetlere medreseler kuruluyor, sürgün edilen âlimlerin itibarları iadeediliyor, ilme ve ilim adamlarına üst düzeyde önem veriliyordu.Devlet teşkilatında yapılan köklü değişikler ve ayrılıkçı Fatımilerleanlaşarak devleti içten çökertmeye yeltenen Haşhaşilere karşı yapılansistemli mücadeleler Selçukluları, Türk Cihan Hâkimiyeti Mefkûresinigerçekleştirmenin eşiğine getirmişti. Medreselerin meyvelerini veriptopluma ışık saçmaya başladığı demlerde bu mefkûre, kutlu şafağınadoğru gün sayıyordu.Müderris; bu medreselerden yetişerek Selçuklu İslam tefekkürünüyoğurup yeniden yorumlamayı başaran İslam düşüncesinin zirve ismiİmam Gazali'nin baş döndürücü hayat hikâyesidir.Bu romanda, İslam düşünce bahçesini asırlardan beri sulamaya devameden ve bilinenin aksine batı düşüncesini derinden etkilemiş olan İmamGazali'nin tefekkür çileleriyle dolu hayat hikâyesine tanıklık etmeninyanında, yaşadığı devrin bütün ilimlerine vakıf olup onlardan güçlü birhisar kurmayı başaran muzdarip bir âlimin gönül iniltilerinidinleyeceksiniz. Fıkıh, kelam, felsefe ve tasavvuf gibi kadim ilimleriyorumlamanın sarp yokuşlarında çile çeken bir aydının yürekyangınlarını hissedecek; yana yakıla hakikati aramaya çıkan bir gönüladamının çağının fikir akımlarıyla hesaplaşması neticesinde sahip olduğuher şeyi elinin tersiyle iterek talip olduğu inzivanın çetin kollarındanhakikat şehrine kanatlanışının eşsiz çabasına şahit olacaksınız.Elli beş yıla sığdırmayı başardığı yüzlerce eserinin yanında İmamGazali'nin İslam'ı zararlı akımlardan korumaya ve din ilimlerini yenidenihya etmeye yönelik samimi çabaları, şekil ve gösteriş çağının zehirlioklarına maruz kalan gönüllerimize şifa meltemi gibi dokunmaklakalmayacak, tefekkürümüzü aklın dar odalarının esaretinden kurtararakkalbin aydınlık şehrine kanatlandıracaktır.Mürsel GÜNDOĞDU'nun güçlü kaleminden Müderris Romanı'nıokurken medeniyet mirasımızın zengin kökleriyle yüzleşecek ve tefekkürtarihimizin altın dönemlerine doğru esrarlı bir seyahate çıkacaksınız.
  TESLİMAT
   
  Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

  Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

  Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

  ---

  Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

  Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
  Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

  Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

  Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
   
  Yükleniyor...