Muhteşem Süleyman; Kanuni Sultan Süleyman'ı hem Doğu'dan hem de Batı'dan okumak!!

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Kanuni Sultan Süleyman dönemi Osmanlı İmparatorluğu'nun en iyi belgelendirilmişdönemlerinden biridir. 1526 Mohaç Savaşı'nı takiben Avrupaarşivlerinde, özellikle Osmanlı tehlikesine maruz kalan Akdeniz bölgesindeOsmanlı'ya dair belgeler hızla artar. 16 ve 17. yüzyıllarda Türklerle ilgilihaber toplama çılgınlığı vardır adeta. "Kaçın, Türkler geliyor!" Döneminruhunu esprili bir dille anlatır. İstihbarat belgeleri, elçi raporları, kiliseninbasıp dağıttığı, karşı propaganda için kullanılan kitapçıklar, kronikler,casusların ve tüccarların verdiği yazılı ya da sözlü haberler; Osmanlı'nınsavaş gücünü ince ayrıntılarla sunan zafernameler Batılıların tabiriyle"Muhteşem Süleyman" dönemine dair müthiş bilgiler sunar.Söz konusu belgeler, resmî Osmanlı kaynaklarıyla yan yana getirildiğindeyapbozun parçaları tamamlanmış, resmin bütünü ortaya çıkmış olur.İşte bu kitap bunu yapıyor. Yerli ve yabancı on üç önemli ismin katkılarıylaMuhteşem Süleyman'ı her iki cepheden anlatıyor.Halil İnalcık /"Avrupa Devletler Denge Sistemi ve Osmanlı-Fransız İttifakı"İdris Bostan / "Kanuni ve Akdeniz Siyaseti"Feridun M. Emecen / "Mohaç Savaşı"Metin Kunt / "Sultan Süleyman ve Nikris"Emilio Sola / "Sultan Süleyman'ın Son Yılları"Özlem Kumrular / "I. Ferdinand'ın Kanuni'yle İlk Yılları"Miguel Angel de Bunes Ibarra / "Venedik ve Bâbıâli"Paulino Toledo / "Türklerdeki Esaret Sistemi"Xavier Sellés-Ferrando/ "Viyana Kuşatması'nın İspanyol EdebiyatındakiYankıları"Alain Servantie / "16. Yüzyılda Osmanlı'nın Siyasi İmajı"Fernando Fernandez Lanza / "Sultan Süleyman'ın Atlı Alayı"James Nelson Novoa / "Muhteşem Süleyman Portresi"Nurcan Yazıcı / "Kanuni Dönemi Osmanlı Başkentinde İmar Faaliyetleri"
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...