Mukabele Sohbetleri - 30 Cüz 30 Cüz Sohbet Tefsirli

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Mukabele Sohbetleri - 30 Cüz 30 Cüz Sohbet Tefsirli

 

Hamd; müminleri İslam ve iman nuru ile şereflendiren, bütün mahlûkatı insanın emrine veren Allâh’u Te‘âlâ’ya mahsustur. Salat ve selam Rab’bimizin, “Seni âlemlere rahmet olarak gönderdik.” buyurduğu iki cihan serveri Makamı Mahmud’un sahibi Muhammed Mustafa’nın (Sallellâhu Aleyhi ve Sellem) âlinin, ashabının ve ona tabi olanların üzerine olsun.
İslam âleminin Ramazan’ı şerif ayının girmesiyle beraber cemaatler halinde mukabele okumaları, bizlere bahşedilmiş bu mübarek günlerin ihya edilmesi açısından ayrı bir feyiz ve bereket kaynağıdır.
Mukabelelerde yüce Kitabımızdan ayetlerin tefsir edilmesi, Kuran-ı Kerim’in anlaşılması açısından çok mühimdir. Yüce Kitabımızda anlatılan; özellikle geçmiş ümmetlerin yaşantıları, yapmış oldukları hatalar, dünya hayatı ve sonrasında muhatap olunacak olaylar insanın eline sadece bir defa geçen ve telafisi olmayan ömür sermayesini doğru bir şekilde kullanılması açısından Ademoğluna ışık tutmaktadır. İmtihan için dünyaya gönderilmiş insanoğlunun bu imtihanı kazanması
için gerekli tüm uyarılar, haramlar, helaller, şeytan ve nefse karşı alınacak önlemler Rab’bimiz tarafından Kur’an-ı Kerim’de bildirilmiştir. Bu kitabın hazırlanmasındaki asıl gaye bir taraftan hatim yaparken diğer taraftan da okunmuş olan cüzlerdeki ayeti kerimelerde anlatılmak istenen ikaz ve nasihatlere değinerek, bunlardan ders çıkarabilmek ve hayatı bu çerçevede idame ettirebilmektir. Rab’bimiz okunan her ayeti kerimenin sırrına erebilmeyi, anlatılan hadiselerden ders çıkarabilmeyi ihsan eyleyip yapılacak sohbetlerin kalplere tesirini halk eylesin. Âmin.
Allâh’u Te‘âlâdan sadece zatının rızasını kastederek yapılmış olan bu çalışmayı, hataları ve kusurlarını mazur görüp doğrultarak dergâhı izzetinde kabul buyurmasını, hâsıl olacak sevaptan ise babam merhum Mehmet Turgut, annem merhume Gönül Turgut’un, ahirete intikal etmiş akraba-i taallukatımızın ve cümle mümin ve müminatın ruhlarını payidar etmesini niyaz ederim.
Kitabın editörlüğünü yapan manevi kardeşim Senem Durmuş’a, bu çalışma sırasında maddi ve manevi desteğini esirgemeyen eşim Bayram Tekoğlu’na, kıymetli evlatlarıma, ablam Sibel Bulut’a ve ahiret kardeşlerime (Bab-ı Gönül Kız Medresesi, Suffa Mescidi Hocaları ve Talebeleri) teşekkürü bir borç bilirim.
Gayret bizden, muvaffakiyet Allâh’tan (Celle Celâlühû).

 

TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

El emeği ve kişiye özel eserlerde gönderim süresi değişebilmektedir. Siparişinizin yoğunluğuna ve sıraya göre 3-5 iş gününü bulabilmektedir. 

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...