Mukaddime & Evrensel Tarihe ve Toplum Bilimlerine Giriş

Ürün stokta bulunmamaktadır.
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
İbn Haldun tarih felsefesinin, sosyolojinin, antropolojinin, iktisat biliminin,kısacası toplum bilimlerinin kurucu babası olarak kabul edilir. Mukaddime'si,dünyanın en önde gelen bütün entelektüellerince dikkatle okunan ve pek çokdevlet başkanınca fikirlerine hayran olunan bir şaheserdir.Roger Garaudy, müslüman olmadan önce kaleme aldığı İslâm Medeniyetininİnsanlığa Katkısı eserinde, İbn Haldun'a on sayfadan fazla yer ayırır ve onuDescartes'ın, Montesquieu'nün Öncüsü ve İslâm'ın Karl Marks'ı olarak görür.Ünlü tarih felsefecisi Arnold Toynbee, Hiç şüphesiz Mukaddime, kendi türünde,bugüne kadar hiçbir zaman, hiçbir yerde, hiçbir zihnin ortaya koyamadığı enbüyük eserdir! ifadesini kullanır. Engels, yaptığı toplumdeğerlendirmelerinde Mukaddime'den yararlanır ve Hıristiyanlığın ilk dönemtarihine katkı başlıklı makalesinde, İbn Haldun'un görüşlerinin çok özlü birözetini sunar. BM eski Genel Sekreteri Kofi Annan, Sadece İbn Haldun ismibile İslâm Tarihinin ne kadar parlak bir ilim çağı yaşadığının göstergesidir! der.Arapça üç ayrı baskısından, Fransızca ve İngilizce tercümelerinden deyararlanılarak dilimize aktarılan bu Mukaddime'yi çok geniş kesimlerin daha iyianlayacağını umut ediyoruz.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

El emeği ve kişiye özel eserlerde gönderim süresi değişebilmektedir. Siparişinizin yoğunluğuna ve sıraya göre 3-5 iş gününü bulabilmektedir. 

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...