Osmanlı Tetkikleri - 2

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Bu kitap, Osmanlı Tetkikleri serisinin ikinci kitabını oluşturmaktadır. Eserde Osmanlı'daki huzurderslerine odaklanan çalışmalarımızdan meydana gelmiştir.Huzur dersleri, h. 1172 Ramazan'ından itibaren Sultan III. Mustafa'nın fermanıyla saltanatmakâmıyla resmileşen, biniş merasimi sonrası Osmanlı padişahının hazır bulunmasıyla, şeyhulislâmtarafından seçilen ve padişah tarafından onaylanan yetkin ulemâdan müteşekkil bir heyet tarafından heryıl Ramazan'ın belirli günlerinde padişahça tayin edilen mekânlarda gerçekleştirilen ilmî mecliste KadiBeyzâvî tefsîrinin münâzaralı tarzda tedrîsi" için kullanılan bir terimdir. Yaklaşık 200 yıllık bir geleneğesahiptir.Eserde beş çalışma yapılmıştır. Birinci çalışmamız, Osmanlıda padişah huzurunda yapılan huzurderslerinin tanımı, özellikleri, unsurları, meclisleri, icra şekli, takrir edilen ayetler ve sureler, ödül vecezalar, takrir ve müzakere metinleri konularıyla Osmanlı'daki Huzur derslerinin kimliğini ortayakoymaktadır. İkinci çalışmamız, huzur dersleri geleneğinin klasik kaynaklarını ve modern literatürünütanıtmaktadır. Üçüncü çalışmamız, Osmanlı Arşiv belgelerinde Huzur dersleriyle ilgili belgeler elealınmış, bu belgelerin huzur derslerinin hangi parametreleriyle ilgili bilgiler sağladığı ortaya konmayaçalışılmıştır. Dördüncü çalışmamız, Huzur derslerine katılan Erzurumlu; beşinci çalışmamız iseErzincanlı alimleri tanıtıp hangi derslere muhatap ve mukarrir sıfatıyla katıldığını ele almıştır.Çalışmanın ilim dünyasına bir nebze katkı sağlaması dileğiyle...
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...