Osmanlıdan Cumhuriyete Jandarma

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Askerî Tarih alanında yaptığı araştırmalarla tanıdığımız Süleyman Tekir buçalışmasında, genel hatlarıyla Osmanlı İmparatorluğu'nda jandarmanın kuruluşundanerken Cumhuriyet yıllarına kadar bu teşkilatın geçirdiği safhaları ele almaktadır.Kurulmak istenilen jandarma teşkilatı, kuruluş sürecinde ortaya çıkan sorunlar vejandarmaya olan ihtiyaç kitabın ana konusunu oluşturmaktadır.Tekir, birinci bölümde klasik dönemden itibaren modern jandarmaya giden sürecigözden geçirmektedir. Zaptiye Müşîriyeti ve jandarmanın kuruluşuna kadar geçen sancılı süreci bu bölümde ele almıştır. İkinci bölümü ise kendi içerisinde üç ayrı kısmaayırıyor: Birinci Dünya Savaşı, Mondros Mütarekesi ve Millî Mücadele Dönemi. İlkolarak Birinci Dünya Savaşı'nda cepheye sürülen jandarmaların kısa sürede cephelerdeerimesini irdeliyor. Mütareke ahkâmına göre ülkenin tek silahlı unsuru haline gelenjandarmanın Millî Mücadele yıllarındaki teşkilatı ve faaliyetleri ise bölümün sonkısmını teşkil ediyor. Yazar, kitabın üçüncü ve son bölümünde Atatürk devrinde uzunsavaş yıllarında yıpranan jandarmanın yeniden teşkilatlandırılmasını, Cumhuriyetjandarmasının kuruluş sürecini ele alıyor.Arşiv belgeleri ve kaynak eserlerin ışığında devlet ve toplum arasında aracı bir teşkilatolan modern jandarmanın kuruluş hikâyesinin kronolojik olarak anlatıldığı bu çalışmaTürk Askerî Tarihi alanında çok önemli bir boşluğu dolduruyor.Yazar Hakkında1985'te Kayseri'nin Develi ilçesinde doğdu. 2008 yılında Kafkas Üniversitesi Fen-EdebiyatFakültesi Tarih Bölümü'nden mezun oldu. 2010 yılında Kafkas Üniversitesi Sosyal BilimlerEnstitüsü Cumhuriyet Tarihi Bilim Dalı'nda "1921-1928 Ardahan'da İdari, Ekonomik ve SosyalYapı" adlı teziyle master derecesi aldı. Yine aynı üniversitede, "Birinci Dünya Savaşı KafkasCephesi'nde Türk-Rus Mücadelesi (1914-1917)" adlı çalışmasıyla 2015 yılında doktora eğitiminitamamladı. 2011-2017 yılları arasında Kafkas Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarihbölümünde Arş. Gör. ve Yrd. Doç. Dr. olarak görev yapan Süleyman Tekir, Haziran 2017tarihinden itibaren Sinop Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünde Dr. Öğr. Üyesiolarak görev yapmaktadır. Birinci Dünya Savaşı, İkinci Dünya Savaşı, Türk Jandarma Teşkilatı,Millî Mücadele, Muhaceret, Salgın Hastalıklar, Musul Meselesi, Basın Tarihi konuları üzerinekitabı, kitap içi bölümleri, makaleleri, yayınlanmış uluslararası ve ulusal bildirileribulunmaktadır. Evli ve Asya Duru'nun babasıdır.Kullanılan Reklam MecralarıDergilerde ve kitap eklerinde röportaj, tanıtım yazısı ve reklam çalışmaları. Sosyal medyaçalışmaları. Tanıtım videosu.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...